Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Začneme jinak.. ( posledního června)

30. august 2013 at 20:54 | Kristy |  Vzpomínky na jednu kapitolu
Po včerejšku už vím, jak chci s Gvelou pracovat, jak by to ve výsledku mělo vypadat, a jak rozhodně ne ( viz. včerejšek). Nechci nic unáhlovat a dělat něco proto, protože si někdo, kdo ani jednu z nás nezná, myslí, že by to bylo správné. Byla to chyba, jít včera skákat před lidi. Kdybych to vrátila, nešla bych. Počkala bych, až zase přijede pan Mundil, až budeme trénovat do posledních ( mých:DDD) sil, a až on kývne, že jsme připravené, tak půjdeme i ostatním ukázat, jakou jsme udělaly práci:). Ale na včerejšek. Bylo to na nás obě moc.. Nejsme spolu tak dlouho, abychom to, co jsme mezitím zvládly, měly ukazovat ostatním.. Ale i to možná chtěla. Mě srazit. Zesměšnit. Aby si ostatní ukázaly prstem a řekly, že je nuly. Abych to neslýchala jenom od ní. To možná chtěla. Mě trochu snížit, nejlíp k zemi, abych si nevyskakovala a říkala jenom: "Ano, máš pravdu..", "Bude to tak jak říkáš,". Jistě. Ztrapnila jsem se, ale přikyvovat nehodlám. Banaopak, my zaberem ještě víc!

Gvela <3, jedna tréninková. Fotka od Nikol.Po krásné debatě na téma, že odmítám po včerejší "jízdárně" vzít Gvelu opět na jízdárnu, tentokrát to měla být čtverylka, jsem se vydala sama na louky. Měla jsem v plánu jít s Gvelou k Dubu, jenom klusat.

Ve stáji, v uličce, u sena se chovala suprově. Sem tam něco ukousla, ale spíš se dívala na koně, kteří se popásali vzadu.

Vyrazily jsme. Nejdřív se jí samotné moc nechtělo, ale pak se rozešla. V klusu na mě zase zkoušela ty svoje praktiky, že budem cválat, ale nenechala jsem jí. Hodně jsme kroužily, osmičkovaly, prostě pracovaly na čemkoliv jiném než na tom, že se zase dohadujeme. Odvedlo to její pozornost, aby se zase tak tvrdohlavě přela, a za chvíli na louce klusala krásné kruhy, kroužky, osmičky. Dokonce začala dávat hlavu níž a níž, za chvíli jí měla na kolmici, pracovala pěkně odzadu a já měla radost.

Přešly jsme do kroku a šly jsme v klidu směr Dub. Sem tam jsme naklusly, ale už spíše rovně, než nějak přehnaně kroužit a "drezírovat" ji.

Pod Dubem samozřejmě nastal problém: Kobyla zvyklá, že se nahoru běhá, se mohla zbláznit, že dneska se běhat nebude. Dole jsme nejdřív chodily v kroku, aby se uklidnila a uvědomila si, že jen kvůli tomu, že jdeme směrem k Dubu neznamená, že se k němu poběží. Ale přesto jí trvalo, než pochopila, že i namíření k Dubu je jen další úsek kruhu.

Za asi deset minut jsme mohly klusat, stále na kruhu a stála učením se, že ne vždy poběžíme.

Ale pak už byla v pohodě, takže jsme místo oblouku v kruhu zamířily kolmo na Dub. Nejprve zabrala, že se bude utíkat, ale trochu jsem pohrála, vzala zpátky a ona tím svým, přehnaně rychlým, ale svým klusem zamířila nahoru. Taková krása!!!

V klidu jsme se vrátily do stáje, nějaké úseky ještě zklusly, ale po včerejšku jsem chtěla něco klidnějšího. Nechtěla jsem to přehnat.


Ve stáji dostala svačinku, namazala jsem jí kopýtka a s "díky" dala ven:).

S Gvell :**. Foto by Nikol N.

Ještě domů na kole, se Sísou, chvilku na počítači a začít si užívat prázdnin!!:) Prázdniny 2013 oficiálně začaly:)


Kristy

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Andy Andy | 31. august 2013 at 23:22 | React

Vtipný :DDDDDDD prázdniny právě začaly, to je hezký, kéžby, teď když to končí:(( :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement