Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Skvělý koník a hrozná smůla ( víkend 22-23. června)

1. august 2013 at 11:45 | Kristy |  Vzpomínky na jednu kapitolu
Jo, to máte tak, když je něco hrozně fajn, ale najednou se to všechno neuvěřitelným způsobem pose**. Tak třeba sobota. Tak třeba neděle. Tak třeba tenhle víkend. Měl být tak hrozně fajn.. Ale stačí troška "štěstí" a ze skvělého víkendu se stává víkend horší, horší a najednou je všechno, jen ne ten, který bych chtěla prožít znovu.

Tak tohohle krasavce jsem v sobotu jela:) A parádně si to užila! ( foto @ Nikol N.)Sobota 22. června

V sobotu měl být fajn den. Měla jsem jet Malmika, a vážně jsem se těšila. Elča nějak byla pryč ( vážně už je to dlouho, pro upřesnění: Dnes je 27. července a vzpomínat, co bylo před měsícem a něco, je vysilující, takže pardón, za né úplně přesné info), takže jsem vzala Malmika po svolení jenom na trojuhelník.

Po vyčištění a připravení jsem na toho fešáka nasedla a vydali jsme se vstříc louce za výběhy.

Kecala bych, kdybych řekla, že se mu nechtělo. Ano, chtělo. Ale byl tak příjemný! Na myšlenku chodil kroužky, vlnovky, osmičky a další krásný útvary v kroku, i klusu. Přechody zvládal na jedničku, ale nechodil jako stroj, pořád to byl on. Vážně jsem z něj byla nadšená. Kdy mě chodil takhle kůň na myšlenku? Takhle hodně? A chodil vůbec někdy nějaký?

A pak, že naskočíme. To už se probral, ale jak říkám, stačilo trochu pohrát na otěžích, promluvit na něj a on ze svižného cvalu přešel na jedničku do klusu. Na každou ruku jsme si dali myslím čtyři kolečka normálního cvalu na rozehřátí. Poté kolečko na ruku v klusu, aby se trochu uklidnil a pak jsme se dostali na stěnu, já pobídla a nechala ho kolečku na ruku běžet v jeho tempu. Rovinky jsem mu do toho nekecala vůbec, oblouky jsme zpomalit museli. Užil si to a já s ním. Já jsem šťastná, když vím, že kůň pode mnou je spokojený:).

Vyklusali jsme, já po euforii vážně nadšená:). Prostě mít pod zadkem koně, který běhal dostihy, nechodí na louky, je spíš takový ten koník, který se jen tak rozběhnout nemůže, a najednou jít na louku, sám, a moct běžet, ale ze svižného cvalu do pár metrů přejít do klusu, to je.. Neuvěřitelný. ON je neuvěřitelný.

Po vyklusání a vykrokování jsme se octli ve stáji, kde dostal sváču, namazala jsem mu kopýtka a s hrůzou zjistila, že nemáme podkovu. No, to bude průšvih.. Rázem byla idylka pryč a já s děsem psala zprávu majitelce.. Když se ztratí podkova, tak to není nic příjemného, kor, když jedete na koni, na kterém obvykle nejezdíte ( u mě třeba Gvela). Protože cca třikrát za měsíc si sednout na koně a ztratit podkovu je.. Moc fajn.

Majitelka byla nadšená přesně tak, jak jsem očekávala. Já jsem se ještě večer pokoušela podkovu hledat, ale začala padat tma, takže jsem to rychle vzdala. K tomu hledat jednu podkovu, ve vcelku vysoké trávě, na plácku sto na padesát, je móc hezký..

Parádní den:) až na tu podkovu.. ( foto @Nikol N.)

Neděle 23. června

Den velkého hledání. Dopolko jsme se sešli ve stáji a po udělání Gvelina boxu jsme se já, Elča, Evča, Míša a Kája přesunuly na trojúhelník, a pomáhaly mě hledat tu zatracenou podkovu. Prošly jsme to křížem krážem, u toho se brutálně pohádaly: Já s Elčou proti Káje. Jo, zas Suchá. Zas ježdění s Kájou v autě. Už na to nemám. Mám to domluvený s Evčou, že možná budu jezdit s nima, ale uvidíme, jak to bude..

Nakonec se Kája s Míšou sbalily a v půlce odešly. Aha. Moc fajn. Prošly jsme to s holkama znova, ale podkova pořád nikde.

Vykydala jsem Vandě box a jely jsme s Elčou vyprovodit Evču. Stavily se za Nikol, která nebyla doma, takže jsme ve třech na dvou kolech jely přes les k nim na chatu:DDDD. Tlemy celou cestu:D.

Nikol jsme potkaly, jela s náma za náměstí a pak se odpojila se slibem, že přijede příští víkend na Dolní;-).

Dole jsme pozdravily s Elčou holky ( jako Gvelu s Kess), a šly ještě hledat. Bez úspěchu. S "nadšením" to píšu Simoně, která stejně nadšeně odepisuje. Zasra** podkovy!


Ale s Malmikem to ježdění stejně stálo za to :-* ( foto @Nikol N.)
Jo, kdyby tam nebyla ta podkova, hádka s Kájou a nasranej Meloun, tak by to bylo i fajn.. Ale ta neděle stála za prd, snad ta další bude lepší:)

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement