Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Velká cena Litomyšle! (9.6.)

19. june 2013 at 16:48 | Kristy |  Den za dnem
Jo, akce roku je tu! Velká cena Litomyšle v neděli na Suchý s Evčou :-*. Jeden fajn den!

Skřivan a Kalisto:) fotka od Míši Javůrkové ( ZDE)V neděli jsem se po čase zase vyspala, pěkně do desíti. Pak jsem si pustila na chvilku počítač, poklidila si pokojíček a začala psát čtenářák. O půl jedný jsem čekala na náměstí na Evču a jejího taťku, s kterým jsme jeli do Suchý. Cesta nám příjemně ubýhala a já si říkala, proč nemůžu jezdit s nima ve čtvrtek?! Ne, fakt mě nebaví, když vim, že jsem určitým lidem/ v tomhle případě člověkovi, na obtíž..

Na Suché jsme zaplatily s Evčou vstup a jelikož koně se teprve zahřívali, tak jsme šli pozdravit školní miláčky. Někteří byli ve svých boxech, ale většina byla přemístěna. Například Index byl až úplně vzadu, v mobilních boxách. Chudáčka, ani jsem ho nepoznala o.O. Taky měl na boxe napsáno něco jako "Gebartra", takže jsem to nejdřív trochu nepochopila:D. Ale říkám si, toho koně odněkud znám :DD. Dala jsem mu chleba, co jsem měla s sebou, pozdravily jsme i Medyho, Jamese a Mišku, Karlíka a taky Auru, Cariba a Amonku, a pak se vydaly si hledat místa.

Nejdřív to vypadalo, že budeme mít smůlu, a že budeme sedět úplně dole na tribuně, kde nebylo skoro na kolbiště vidět. Byly jsme tam chvilku, ale pak jsme se přemístily na schody do vyšších pater:). Alespoň na schody:). Později se na nás usmálo štěstí, a my si na Finále sedly do předposlední řady nahoru!:)

Začal doprovodný program, který se mě moc líbil:). Nejlepší poníci ze Suché se sešli na kolbišti a proti nim se na jízdu zručnosti postavili nejlepší skokový jezdci z ČR. Ti dostali přidělného koníka Čendu, který je po Suché znám svými lumpárnami:). Byla to vážně skvělá show:). Čenda vedl 3:0, a poslední kolo bylo, že na Čendu šli všichni tři jezdci, kteří už postupně absolovovali kola, a proti nim se postavila nějaká holčička. Ale tři jezdci na Čendovi překonali všechny překážky ( i křížek!), ale do cíle dojeli druzí. Přesto Čenda zvítězil 3.1! :))

Čenda v akci! :D ( fotka stažená od Míši Javůrkové ZDE)

Ihned na to začala nedělní Velká cena:). Koníků se sešlo přes 40, některé dvojice přejeli čistě a tím pádem pokračovali do pozdějšího finále, někteří chybovali, dokonce byl jeden pád. Ale jelikož dvojic, které to přejeli čistě, bylo, mám pocit, že 10, tak dvě dvojice se 4. trestými prošli také. Samozřejmě do finále nechyběl favorizovaný Skřivan se svou Kalisto:).

Krátká pauza a finále. V obou kolách byly vidět dvojice, které to zvládly na stihlech, bez šporen ( bylo jich sakra, sakra málo), a ještě hezky ( stylově, jemně), ale také dvojice, které jely tvrdě, na pákách, které podle mého patří na drezúrní obdélník, a s všelijakýma špornama a podobnýma pobízetkáma. Pro mě byli vítězové ty, kteří jeli podle vzoru číslo jedna :3.

Finále bylo napínavé, kor když Skřivan jel poslední. Bohužel, schodili na druhé, nebo třetí překážce a skončili 6. První byl Luža se svým koněm, druhý nějaký slovák a třetí Poláková.

Vítězové! ( fotka stažená od Míši Javůrkové ZDE)

Podívaly jsme se ještě s Evčou na vyhlášení a dekorování a plné zážitků jely domů:). Já jsem doma ještě vyvenčila Sisi a nadšená šla spát:)).

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lili Lili | 15. november 2013 at 0:12 | React

Je směšné jak amateři kritizují uždění ( i když mu pramálo rozumí), které je v rukou profesionálů...

2 Kristy Kristy | Web | 15. november 2013 at 6:09 | React

[1]: Ke koním jezdím už dost dlouho na to, abych věděla, o čem mluvím. Rozhodně nejsem amatér ;-). A i já, jakožto neprofesionální jezdec můžu kritizovat ty nejlepší, nikde není řečeno, že ne.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement