Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Páteční Index :** ( 24. května)

9. june 2013 at 8:55 | Kristy |  Den za dnem
Na dnešní den jsem se hrozně těšila! A taky to ( zase) stálo za to! :**
_MG_2203.JPG
Koník, kterého jsem dneska měla :*. Index! Foto by Kameník

Moc jsem se na trénink těšila!:) V jednu jsem odešla ze školy, doma se najedla, vzala si věci, sedla na bus a jela na Horní. Tam akorát ve dvě vystoupila, u Káji se převlíkla, mezitím přišla ona a společně s jejím taťkou jsme jely směr Suchá!:)


Bohužel, cestou bylo plno kolon, takže jsme nabrali velké zpoždění a do stáje dorazili pět minut před začátkem tréninku. Když jsem uviděla Mirku Skřivanovou, lehce se mě roztřásly kolena v očekávání, koho dostanu. Kája si měla vzít Primuse, a já Indexe, krásného středně vysokého hnědého valáška. Jenže cestou k sedlovně k nám doběhla nějaká holka, že si Kája má vzít Caríba.


Jelikož Kája kvůli tomu byla smutná a naštvaná v jednom, že si nemůže vzít svého miláčka, tak jsem se jí raději vyhýbala a rychle pracovala v boxe hodného hnědáčka. Do deseti minut jsme stáli na jízdárně, pro přízeň počasí na venkovní, a čekali, co se bude dít.


Bylo mě řečeno, že Index je vcelku chodivý, takže bičík nepotřebuji, ale je špatně ohýbací. V kroku chodil výrazně aktivněji než minulou hodinu Karlík, takže jsem nemusela tak výrazně pobízet.


Po okrokování jsme naklusali, skoro vždy poslední, protože jsme si dělali kroužky, kruhy a vlnovky, abychom nebyli nalepení na koněm před námi. Společně s ostatními jsme dělali kroužky, kde jsem viděla, že ano, Index je trochu těžší na ohýbání, ale pořád se na něm skvěle jezdí. Také jsem byla nadšená, protože jako jeden z mála neměl vyvazováky, které já nemám ráda! :)

Větší kruhy, vlnovky o třech obloucích, kdy nám ten prostřední skoro vždy nevyšel, pak prodlužování klusů. Index chodil skvěle, byla jsem z něj vážně nadšená! :)
Zkusili jsme si pracovní klusy, prý moc hnal, ano, i mě přišel takový energetický, ale uvolněný, takže jsem si to řádně užívala :)

A pak že budeme na kruzích cválat. Měla jsem být na horní straně jízdárny s Kájou a jejím bílým Caríbem. Indexovi se ale nečekaně do cvalu vůbec nechtělo! Musela jsem ho hodně krát stáhnout a zkusit to znovu. Nakonec jsem musela použít i "barelovky" a Index naskočil :)). Sice se mu moc na kruhu nechtělo a pořád vypadával do klusu, ale bylo to pak lepší a lepší, protože cválal a už se nepokoušel přestupovat do klusu.

Další cvičení bylo, že naskočíme v bodě "K" a od "F" do "M" budou cvalové skoky prodloužit, bez třmenů. Na první pokus mě ani nenaskočil, takže jsme najeli znovu, musela jsem si pomoct zase "barelovkama", ale naskočil a na rovince prodloužil. Na druhý pokus už naskočil na myšlenku a na rovince to vážně rozjel. Dokonce až tak, že jsem v bodě "A" seděla na jeho krku, protože bez třmenů jsem neměla žádnou oporu a nečekala jsem to, že to tak prodlouží :D. Ale naštěstí jsem to useděla a posadila se zpátky do sedla.


Cvičení jsme dělali ještě na druhou roku- v bodě "F" naskočit, "K"- "H" prodloužit. Ještě předtím jsem musela slíst, protože nám ujela dečka, ale pak už najednou byla řada na nás. Na jemňoučkou pobídku naskočil do cvalu a na rovince to krásně prodloužil. Ale nejen, že udělal delší kroky, on se odrážel i výš.. Bože! To bylo vážně úžasný! :) A nebyla jsem jediná, která si to myslela.. :)


Ještě podruhé, taky to šel krásně, i když už ne tak vznesně, ale pořád krásně:).

A poslední cvik, který se v hodině dělal, byla vlnovka o třech obloucích ve cvalu (!!!). Když jsem viděla holky, jak s tím přede mnou zápasí, měla jsem vcelku strach.
Každopádně, strach, nestrach, Index to přehopsal bravurně! Obloučky se cválali, rovinky šli v klusu. Poprvé jsme to sice udělali trochu s šikmým druhým obloučkem, ale ten druhý pokus.. To byla prostě a jednoduše krása! Ten kůň byl úžasný! Krásně jsem si povozila zadek :D. Taky jsme za to dostali pochvalu a já šla krokovat s nadějí, že třeba i příště bych mohla vzít Indexe..

Těšila jsem se, že mu dám pořádnou hrst chleba a všemožných dobrot, že mu dám pusu na čumák, poděkuju mu, udělám kopýtka a vyčistím ho.. Jenže kdo měl tušit, že po mě ho bude mít ještě nějaká holka na další hodinu? S lítostí jsem předala Indexe dál a snažila zahnat žárlivý pocit, když ho vedla pryč..


Chyby:
* neměla jsem "ostré lokty"
* ruce měly být níž
* paty při pobídce vysoko
* předkláněla jsem se při pobídkách do rychlejších chodů
* nedržela jsem se koleny ( jinak bych skoro nespadla)
* nevyjížděli jsme "ladně" druhý oblouček
* mohla jsem líp točit ramena_MG_2209.JPG
Index! Foto by Kameník


Trénink jsem si parádně užila! Index je úžasný kůň a ten trénink byl prostě super:) Už se těším moc na další!! :)
Kristy
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement