Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Malmišák dostihákem:) (2. června)

15. june 2013 at 11:52 | Kristy |  Vzpomínky na jednu kapitolu
Dneska jsem si to parádně užila! Měla jsem za úkol vzít Malmika ven, a ještě s Elčou, takže ten den byl prostě dokonalej! A ještě ke všemu byl nastátej, takže jsem si užila i trochu toho adrenalínu:D

Miluju koně magory:DD Malmaz! Fotka od AnatasJelikož ještě není teplo, šlo čistit venku. Elča brala ven Nortíka a já tedy Malmika. Elča pak chtěla vzít ještě Kessku a já vyčistit Gvelušku a Vandičku, ale dávaly jsme přednost vyjížďce, takže jsme nespěchaly a v klidu připravovaly kluky ven:).

Venku jsme šli směrem na Rzi, ale místo kopečku dolu jsme šli doprava. V klidu jsme si to šli těma krásnýma měkkýma lesníma cestama, protože pískovky byly tvrdý jako beton.

Na rozcestí jsme se vydali rovně, ale pak ne doprava vycválat kopeček jako minule s Gvell, nebo doleva po těch krásných travnatých cestičkách, jako před xx vyjížďkami taky s Gveluškou, ale pořád rovně.

Bohužel, cesta ale nikam nevedla, tedy vedla, na louku, na kterou Malmik nesmí, protože se v něm probouzejí staré dostihové zkušenosti a je k nezastavění ( to zas má zkušenost). Takže jsme to otočily a daly jsme si to klusem vpřed a odbočila na neznámou cestu doleva. Byl to prudší kopeček, takže jsme ho alespoň vyklusali, protože na cval tam bylo moc nerovností.

Objevili jsme se nahoře, na našem známém "Cetkovicském kopci". Jenže z něj jsme chtěli sejít o jednu cestu dál, ale zjistili jsme, že nikam nevede, takže jsme to otočili a sešli po staré známé cestě:).

A pak travnatý, nečekaně měkký cesty. Jak jinak, než pobídka do cvalu! A držet, držet a držet. Malmišák chtěl hodně, hodně dopředu. Pěkně se rozběhnul, ale když jsem pak počítala dny, kdy stál, tak to bylo ještě hodně dobrý:)). Zabíral pěkně zadníma nožkama, to jsem cítila i v tý rychlosti, ale stačila rovinka a už jsem ho měla pod kontrolou. Ne, necválali jsme na místě, spíš středně, ale pořád šel skvěle a pořád poslouchal!:).

A pak, že se vydáme na rozcestí doleva. Tam se dalo pohodově klusat, pak i dvakrát naskočit. Podruhé už šel ve cvalu o poznání klidněji, samozřejmě jsem ho nedržela, aby cválal pomalu, ale taky tak středně, ale to už zase poslouchal na slovo:).

Rozhodli jsme se, že na jednom rozcestí půjdeme doleva. A kam jsme nedošli? Do Jaroslavi! :D Takovej kus, ale lesem jen kousek :Oo. V Jaroslavi jsme to otočili a vydali se nazpět.

Předposlední cval byl trochu adrenalinovější. Zatím jsme šli všechny klusy i cvaly vpředu, takže jsme neměli žádný problém. On, Nortík byl snad ještě nastátější, takže kdyby šel první on, tak to by byl na cestě samý bubák:D. Jenže tenhle cval viděl Malmišák bubáka a lekl se. Skočil na kraj a Nortík se ihned prodral kupředu. Jenže Malmikovi stačil jeden kop po valáškovi a už zase byl první. Naštěstí se nikomu z nás nic nestalo, ale stejně bych to už nemusela zažít.

Dali jsme si poslední pohodový cval vpředu, teď už bez bubáků, vyhazovů a předbíhání. Pak na jeden klus za Nortem a poslední vpředu.

Super vyjížďka! Venku jsme byli tři hoďky a půl, takže Kessku Elča vzít nestihla a já nestihla vyčistit ani Gvell, ani Vandi. Asi nic nenaděláme:). Ale byla to úžasná vyjížďka! Ve stáji jsem Malmikovi dala svačinku, vyčistila ho a dala ven.

Malmišák:). Správnej plňas :-*. Fotka od Anatas.

Byl to super den, s úžasným koněm a skvělou kamarádkou :-**. Co víc si přát? Víc takovejch dnů!

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 David David | Email | Web | 17. june 2013 at 14:45 | React

Pro jistotu sem dávám kopii mé odpovědi na tvůj dotaz v článku FnTT Autorského klubu (klidně to po přečtění smaž ;-)):

Ano, FnTT se můžou zúčastnit všichni - nesleduji členství v AK.
Jinak je to divné. Všechny e-maily (výtvory), co dojdou, publikuji. Navíc na každý e-mail odpovídám, že došel a zda splňuje všechny povinné náležitosti. Pokud někomu nepřijde e-mail do uzávěrky, měl by mě neprodleně znova kontaktovat.
Posíláš to na správný e-mail? Ten je: fntt.ak@gmail.com (jestli třeba nedáváš místo COM koncovku CZ apod.). Klidně mi pošli e-mail jen tak zkušební e-mail, jestli spojení funguje. Občas přijde něco do spamu, ale zatím nic do FnTT.
Je mi to líto, snad to bude fungovat a uvidíme tu tvé výtvory v budoucnu. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement