Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Trénink po roce a půl o.O ( 17.5.)

21. may 2013 at 13:28 | Kristy |  A teď vážně
Po roce a půl jsem se vrátila na jízdárnu, do ruky vzala bičík a myslela na to, že mám před sebou hodinu makání a jediný, co mě čeká, je pot a dřina. Ale já se těšila. Zase jsem chtěla křik a povely, co mám dělat. Už jsem věděla, že ježdění po lese na volné otěži bylo dost. Přišel zase čas světu ukázat, že chci něco dělat, něco se naučit, i dokázat.. Že nejsem prostě jenom rekreant..
Bývaly doby, kdy jsem makala pořád.. A teď zjišťuju, že mě to schází.. S Vanillkem :33, foto by Anička S.

Před půl druhou odpolední jsem přiběhla domů, vzbudila taťku a najedla se studených špaget, protože nešel proud. Wau, vážně mňamka:D.
Přesně ve 3/4 jsme odjížděli. Já, taťka a Sisi, směr HJ. Sice jsem po cestě zjistila, že jsem půlku věcí nechala doma a museli jsme to otočit, ale tak..
"..stane se i v lepších rodinách! :DDD"
Po druhý jsme dorazili pro Káju. Cestou na Suchou sice stihli parkrát zastavit, protože aut bylo nehorázně, páteční kolony, no, ale dorazili jsme tam hoďku potom, co jsme poprvý vyjeli a já měla čtvrt hoďky na to, si připravit koně a vlastně, i sama sebe. Což je dost málo, když jsem byla zvyklá mít na to klidně půl dne..
Pozdravila jsem svoji novou trenérku, která se mě zeptala na zkušenosti. Poté mě poslala za Karlosem, přezdívaným Karlík. Vysoký rezavý valášek vyhlížel z boxu a čekal, až si ho někdo začne všímat a podrbe ho:)
Došla jsem na jízdárnu pět minut po třetí a než si přinesla vestu a vydrápala se na toho obra, bylo deset minut po začátku hodiny.
Nejprve jsme chodili v kroku, potom jsme začali klusat v lehkém sedu, zezačátku za Miškou, pozdějc za Aurou.
Z lehkého klusu po obvodu začal být klus ve diagonolách a já cítila, že se pomalu, ale jistě začínám potit a makat. Karlíkovi se moc nechtělo, k tomu já nejsem zvyklá na tlačivý koně.. Ale miláček :*.
Za chvilku už jsme vyklusávali kolečka, kruhy, od stěny ke stěně, změny směru jak přímo, tak diagonálou. Střídavě s krokováním, mezitím neustále pořádně vyjíždět rohy, poté zastavování z klusu v X a vyklusání hned za tím. Jo, makačka:)
A přišel cval. Naskočili jsme na první pokus, ale utlačit ho.. To byl boj! Zvládnout lehký cval a cválat..
Nejhorší byl pocit, že jsem toho tolik zapomněla! Když jsme cválali kruhy a já měla pocit, že už to každým dalším metrem vzdám, vzpomínala jsem na doby, kdy jsem přes tři hodiny v týdnu makala a vůbec mě to nedělalo problém. Měla jsem kondičku a nebyla jsem unavená. Jenže ten den? Ten den jsem po vyklusání a krokování slezla a skoro spadla. Doma jsem hned usla. Kam se to všechno podělo? Kam se vytratili všechny ty tréninky, který jsem zažívala v Cetkovicích?
Každopádně po tréninku jsem ho pořádně vyčistila a poděkovala mu. Bez něj by to bylo fiasko .*
Pak jsme hodili Káju domů, cestou se stavili na zmrku. Na Dolním jsem si zase vrátila věci do skříňky s myšlenkou, že když to dobře půjde, za týden repete a popříště už třeba jako člen klubu..? :)
Chyby při tréninku:
- neměla jsem "ostré lokty"
- ruka moc vepředu
- při pobídce patu nahoře
- nedívala jsem se kupředu
- nebyla jsem narovnaná
- špatně jsem natáčela ramena
- při obratech jsem křížila ruce
Karlík při minulém tréninku:) foto by autor
Tak jen doufám, že příště už to bude lepší a třeba si na nějaký cviky zas rozvzpomenu:)
Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 L-lenass L-lenass | Web | 21. may 2013 at 13:29 | React

Ta druhá fotka je úžasná! :-)

2 Andy Andy | Web | 21. may 2013 at 13:30 | React

Ahoj,
určitě se zase dostaneš do formy. Navíc, co jsi se jednou naučila se nezapomíná. Jsi šikovná, tak už to bude jen lepší a lepší. Taky, chyby jsou tu od toho, aby ses z nich ponaučila a už je nedělala.
Já jsem dřív závodně plavala, chodila jsem na keramiku, ve škole na další 2 kroužky, zvládala jsem mít skvělé známky a víkendy trávit na závodech + večer sledovat televizi. A nebyla jsem unavená, zvládala jsem to. Teď jen přijdu domů, jednou týdně jdu na zumbu a umírám :D
Ne, tím vším chci napsat, že se do toho zase dostaneš. Já tomu věřím, bude to fajn. Navíc, jsi v 9.třídě, máš před s sebou vidinu posledního měsíce, pak prázdniny a nová škola! Máš se na co těšit, tak to ber jako takovou motivaci - máš před s sebou plno super věcí :)
Omlouvám se, že píšu jen tak narychlo a celkem krátký komentář, ale nemohla jsem tu nějaký nenechat, ačkoliv mám umět snad milion A4 na zítra na čj a ještě jsem se na to nepodívala. Asi budu doufat, že to psát nebudeme :D
Měj se pěkně a napiš :)

3 Adrienne Adrienne | Web | 21. may 2013 at 13:31 | React

ahoj máš krásný blog :)) včera jsem si založila svůj nový blog ale ještě s tím moc neumím ale doufám že časem se to rozjede :)) prosím okomentovala bys mi článek ? já bych pravidelně navštěvovala tvůj blog ale ty můj taky :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement