Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Velikonoční prázdniny 2013, II.

5. april 2013 at 19:01 | Kristy |  Den za dnem
Tady je zbytek povídání o mých prázdninách.. :)

Od soboty do pondělí jsem chodila na procházky se Sis a Baruškou:) Na fotce Baruš, foto by autorNeděle

Ráno jsem vzala hafany a vyrazila se s nima projít kamsi ven.

Kolem poledni jsme jely na Dolní. Udělaly jsme pár boxů a šly jsme si pro koníky. Nejdřív jsem vzala Malmika a Eli Nortíka. Pořádně jsme je vypucovaly, ani jsme nespěchaly.

Po připravení už byl čas vyjet. Já si vzala jen dvě mikiny, venku bylo vcelku hezky. V lese bylo příjemně, ani nefoukalo. Byl to den, kdy jsem měla asi po 7 měsících pobídnout Malmišáka do cvalu. Těšila jsem se, moc!

I při klusu byl moc hodný, šli jsme druzí. Nezlobil, myslím, že se jen jednou lekl, jinak vážně bez problému. Našli jsme si jednu fajn měkkou rovinku, na které se ještě držel prašan a nacválali jsme. Čekala jsem alespoň náznaky, že bude zlobit, ale nic. Prostě cválal, pravidelně, radostně, ale poslouchal. Páni! Byl hodnější než Gvela :D. A to je plnokrevník, ona "jen" polokrevník a ještě chodí narozdíl od něho pravidelně :DD.


Ještě jednou jsme naskočili, na druhou nohu. Vyjížďku jsem si parádně užila, a bylo mě líto, že jsme ještě dvakrát naklusali a už šli domů. Byla to paráda!

Cestou domů jsme ještě na rovince naklusali a před námi se objevila spadlá větev, která mohla být velká tak 30 čísel. Samozřejmě jí jumpnul, místo aby jí překlusal :). Přešli jsme do kroku, protože tam bylo v zatáčce bahno a tak pět metrů od nás spadlý malý stromek, mohl být tak stejně vysoký a maximálně dvacet čísel široký. No, asi se mu vážně líbí skákat, protože to nepřešel, ale skočil :). Ale hned se nechal převýst do kroku a vůbec neblbnul.

Já vím, že si umí povyhodit z kopýtka :D. On mě to na loukách v létě ukázal dosyta.. Fotka od Anatas

Je to vážně fešák :) A rád si hraje na modelku :D, foto by Anatas

Ve stáji dostal sváču ( spařený granule + jablíčka) a namazala jsem mu kopýtka. Ve výběhu jsem mu pořádně poděkovala a vzala Gveluš. Čekala mě totiž vyjížďka číslo dvě; mohla jsem projet rezavou. Mými parťáky se staly Elča s Kesskou.

Holky jsme tak středně rychle vyčistily a připravily.

Venku bylo príma a my to vzaly s holkama přes cestu s kládou a vyšším klacíkem, kterou jsme šly předtím s klukama. Gveluš šla první a i když šla klusem, tak se nenamáhala zvednout nožky a skočit to, takže nám to posloužilo jen jako kavaletky, ale na druhou stranu; krásně to překlusala:).

Parkrát jsme ještě naklusaly a pak naskočily, druhé. Gvelušce se chtělo, ale žádná extra přetahovačka to nebyla. Prostě táhla, ale poslouchala.

Šly jsme na Rzi. Vycválaly jsme si kopeček a pokračovaly pořád přímo. Divily jsme se, že Rzi byly tak blízko! Tam jsme zjistily, že asfaltka je bez sněhu, takže jsme to otočily a vydaly se cestou doprava, tou jako minule. Na tý super dlouhý rovince ještě naposledy naskočily, docela dlouho, ale Gveluš se chtělo, takže na mě zkoušela ty svý fígle, s kterýma neuspěla a načuřená šla druhá. Věřím, že v tu chvíli by si raději dala závod s Kess, než poslouchat to, co chci já. Ale nedalo se nic dělat, po stranách to klouzalo, takže jsme prostě musely jít za sebou.

Pak jsme šly první; asi třikrát jsme ještě naklusaly. Poslední klus jsem Gvelušce povolila otěž a ona.. vzlétla! Letěla tím svým super rychlým klusem kupředu, nedbala ničemu a nikomu. A já se.. smála!

A co když ji miluju? o.O fotka od pana doktora Crhy

Vzaly jsme to ještě po té "skokové" cestě domů, protože kdybychom to vzaly přímo, tak nás asi ten vítr odfoukne! Hrozně se rozfoukalo a mě začala být kosa. A Gveluška mě zahřála ( i když u srdce:))) tím, že to teďka skočila:). Takový krásný skoky!

Ve stáji dostala svačinku a namazala jsem jí kopýtka. Ve výběhu jsem vzala ještě Vanďuli a i tu jsem vyčistila. Za odměnu dostala svačinku a odvedla jsem ji. Ve výběhu se rozloučila jak s ní, tak s Gveluš.

Doma jsem se podívala na učení, něco si přečetla a šla spát.

Velikonce

Dnešek začal vážně krásně; ráno mě vzbudila matka už v osm, třískala hrncema. Hned co jsem se k ní přiblížila, tak jsem se dozvěděla, že jsem to nejhorší dítě na světě, že mě nezajímá nic jinýho než psy a koně, že doma nic nepomůžu, že se sice učim, ale taky bych si mohla míň číst a blá blá. Jo, takže by byla radči, kdybych jí denně pomohla utřít nádobí a pak si šla zahulit a opít se svými kamarády? Aha mami, fajn, že to vim!

Pak mě nešly nandat čočky. Nandávala jsem je hodinu a půl! Mezitím se pohádala se sestrou..

Na Dolní nás odvezla Šárka. Barča se podívala do stáje a my se vrhly na boxy. Já měla nějakou vzpomínací chvilku, takže jsme si povídaly o mém 10 měsíčním pronájmu Vandičky, který neskončil vůbec tak, jak jsem si přála. No, pak jsem řekla, že už se o tom nemůžem bavit, protože mám čočky a nemůžu brečet..

Hodně jsme se u toho zdržely. Já měla vzít ven Nortíka, takže jsem pozdravila Gvell s Vandi a šla pro ryzáčka. Vyčistila ho vcelku rychle, ale čekala jsem na Elču, protože Kess se moc nechtělo spolupracovat..

Venku se k nám ještě připojil pan doktor Crha. Koníkům se moc nechtělo. Když jsme klusali, tak se Nort vztekal, že mu Maldini utíká, protože ten vždycky spíš lítá, než kluše. Pak že naskočíme, na můj vkus hodně rychle, už za prvním klusem. Nort se radostně rozběhl, já to nečekala, takže jsem musela protáhnout. Jednou, dvakrát. Je to můj děsný zlozvyk, kdykoli se kůň rozběhne, tak protahuju. Myslela jsem si, že už jsem se toho zbavila, Gvele už struhadlo naštěstí nedělám.

Takže jsem pak byla zklamaná, když jsem si uvědomila, co jsem udělala. Jenže při dalším klusu taky letěl jako tank, Elča zezadu měla problémy, já měla problémy.. Byla to prostě nepovedená vyjížďka a obě jsme se shodly, že musíme chodit ven samy. Nebo aspoň s koňmi, kteří nechodí první a tak rychle. Obě jsme byly smutné z toho, jak to skončilo.

Na tý "skokový" rovince se Maldini z ničehonic rozběhl, byl pobídnut proti tomu malému kmeni. Já to nevěděla, Nort šel už na volný otěži a jakmile viděl, že kůň před ním běží, trochu to rozpálil za ním. Já ho rychle chytla a pár cvalových přes skokem už cválal vcelku normálně a klidně. Stejně jsem z toho neměla dobrý pocit a vážně: Příště už na vyjížďku jen s Elčou!

Nortík je skvělý koník, ale tahle vyjížďka se nepovedla.. Samozřejmě ne jeho vinou! Foto by Anatas

Byla jsem taková.. nervní? Já nevím. Takže jsem mu dala odpocku, svačinku a odvedla na jízdárnu, kde měl být do večera.

V klubovně jsme se dívali na videa a fotky a asi po dvou hodinách jeli domů.

Doma jsem se něco naučila, nachystala si školu, přečetla pár kapitol z knížky a šla spát.

Hezký víkend :)

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Andy Andy | Web | 11. april 2013 at 18:40 | React

Je fakt vidět, že jsi si to užila :)
Jinak ty fotky jsou krásný :)
Napsala bych toho víc, ale něco máš v emailu a já se musím jít učit fyziku, nějak vůbec teď nestíhám, promiň :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement