Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Velikonoční prázdniny 2013, I.

4. april 2013 at 19:20 | Kristy |  Den za dnem
Zas se po týdnu vracím, abych něco konečně napsala. Mám tak málo času! Ale asi bych měla být ráda, než si stěžovat, že se nudím doma.
Tenhle článek bude asi mega, ale takový byly moje velikonočky. A jaký byly ty vaše?:)

Moje blonďatá příšera, kterou ze srdce miluju ♥ fotka z podzimu 12, foto by Eli K.

Gvell; Možná odcházíš z naší stáje, ale neodejdeš z mého srdce! :-* Fotka ze zimy 13, od Eli K.

A moje milovaná Sisi ♥ foto by autor
Pátek

Jestli mě paměť neklame, jela jsem na koně sama busem už v jedenáct. Měla jsem tam spicha s Marťou, takže jsem do stáje přivedla Nortíka a Gvell. Pomalu jsem začala čistit Gvelušku a ještě pomohla Leoně s granulemi, které přivezla z Běstovic. A najednou tu byla Marťa, která hned začala čistit Norta. Do chvilky byl čistý ( zase se čekalo na mě!:)) a mohly jsme chystat.

Venku bylo krásně; už skoro jaro, docela teplo, fakt hezky. Byli jsme v lese a příjemně jsme si zaklusali. Gveluška klusala první a šla pěkně, nehnala, ale chtělo se jí.

Venku jsme byly asi hoďku a půl. Přijely jsme tak ve dvě a Leona mě nabídla, abych vzala s druhou Martinou Vandičku. Připravila jsem Gvele žrádlo ( spařený granule s jablíčky) a dala jí to. Mezitím si nachystala věci pro Vandi, odnesla ty Gvelininý. Než to sežrala, bylo všechno připravý a já šla pro špinavou blonďatou:).

Vandička byla hodně špinavá, ale Martina nespěchala, takže jsem ji pořádně vypucovala a asi po necelé hoďce jsme mohli vyjet ven. V doprovodu Čamika, který neměl podkovy, jsme se vydali na podmáčený louky, které byly tak ideální pro koně, který je zvyklý na železo na nohách a zrovna ho nemá.

Sice to bylo mokrý, ale oboum z našich 4nožců to vyhovovalo. Hezky jsme si zaklusali a dokonce mohli dvakrát naskočit. Šli jsme k Dubu, cestou potkali nějakého dravce a srnky. Byla to moc hezký vyjížďka. Jo a Vandi šla bez udidla, samozřejmě byla hodná, jak jinak:). Celou dobu oba frkali, já jí sice musela držet, ale jen tak příjemně, aby se neřeklo.

Ve stáji jsem jí dala sváču a namazala kopýtka. Potom s dvěma jablíčky šla do výběhu, kde se rozloučila jak s Vandi, tak ještě jednou s Gveluškou. No a potom už jen jet domů:).

Doma jsem se konečně najedla, převlíkla a šlo se dolu k babičce, kde byla Barunka s Šárkou a Honzou. S Baruš jsme fakt blbly:D, hrály si, přetahovaly se o hračky a ona si pak na mě sedala a já jí drbala. Sice jsem musela brzo domů, ale bylo to fajn:)

Večer jsem se ještě podívala na učení, konkrétně na příraz na přijímačky, přečetla jednu kapitolu knížky a šla spát..

Prostě moje milovaná kobyla :-**. Ještě pronájmová fotka... od Elči

Sobota

Ten den jsem vstala poměrně brzo, musela jsem si nandat čočky. Ale už se to lepší:). Ráno jsem vytáhla Sisi s Bárou někam na procházku. Kolem polední jsme vyrazili ke koním, kde jsem měla brát Malma ven. Udělaly jsme s Eli nějaký boxy, aby se neřeklo a přivedly si oře. Šla s náma ještě Martina ( Nort) a p. Crha ( Maldini).

Lážo plážo jsme si je vyčistili, Malmaz byl jak čuňátko. Pomáhala mě Kája, ale i za tu dobu se toho moc nezměnilo, prachová kulička prostě.

Byla jsem napnutá, jak půjde. Pár lidí mě od toho zrazovalo, ať toho cvoka neberu, přece jen, lehce nastátý a prý se plaší. Shodil Pavlu, Simonu.. Prostě anglický trdlo, shrnula bych to. Však bych mohla vyprávět o tom lítání v létě na loukách na něm ... :).

Se zvědavostí jsem na něj nasedla a vydali jsme se všichni směr les. U tábora se poprvé lekl; nějaká ženská vylívala vodu. Pak se vcelku rozešel, ale jinak byl moc hodný. Vylekala mě Martina, když řekla: "Budeme klusat, kdyby chtěl zdrhnout, křič "pravá", "levá", já tě zablokuju, ať nezdrhne. Takhle jsme to dělaly i se Simčou,". No, na důvěře mě to nepřidalo. Jenže místo abych šla za ní, šla jsem za Maldiniho.

Naklusali jsme. Jaké bylo překvapní, když Malmi klusal jak nejhodnější koníček pod Sluncem, ani nevykopl, ani nenacválal. Jen se lehce vztekal, protože Kessi byla těsně za námi, ale my zase hned za zadkem Maldiniho, protože Nort vepředu klusat hrózně pomalu. Kolikrát jsme přešli do kroku, nebo klusali na místě.. Ale on vážně poslouchal jak hodinky!

Pak se lekl podruhý ( naposled!!); v klusu rychle nacválal a běžel kupředu. Po asi pěti metrech se nechal dát do klusu a klusal v klidu dál.

Jinak byl celou dobu ten nejhodnější koníček. Příjemně jsme si zaklusali, až dozadu kolem písáků. Projeli kolem nás dva traktory, ale on je neřešil. Upřímně: Těšila jsem se na rodeo, ale žádný nebylo :D.

Ve stáji dostal sváču, pak jsem mu namazala kopýtka. S jablíčkem jsem ho odvezla do výběhu a šla pro Vandičku.

S Vandi jsme se vydaly projít trojúhelník. Byla moc hodná a já nemusela litovat, že jsem jí vzala jen na stájovku. Celou dobu poslouchala a respektovala, že nesmí žrát, než jí to dovolím. No, dovolila jsem jí to dvakrát, podruhé se k nám už přidala Elča s Vikym a pak jsme společně s blonďatými zamířili do stáje.

Ve stáji jsme je pořádně vypucovali, pěkně v uličce. Vandi byla jak čůňo, takže jsem se nad kartáči lehce zapotila:). Ale za odměnu dostala dno spařených granulí + jablíčka. Všimla jsem si, že jí povolil hřebíček na podkově a Leona řekla, ať jí nechám kvůli tomu už doma. Kopyta jsem jí nemazala, měla je obalený v bahně. Viki zůstal taky doma- prý aby zhubl.

Ještě jsem skočila do výběhu pro Gveluš. Už byla tma, pozdě, ale já jí stejně musela vidět. Máme poslední společný měsíc, musím být s ní! Bude mi hrozně, ale hrozně scházet. Vždycky mě zahřeje u srdce, když mě vidí a jde mi s řehtáním naproti. Nedbá ostatních, prostě jde a řehtá. Dívá se mým směrem, přímo na mě a chce být u mě. To zahřeje u srdce, nic víc.

Ve stáji byla na uličce a Elča si ještě přivedla Nortíka, aby ho protáhla. Takže v boxech byli hafloušci a další dva ryzáci v uličce. Já Vandi pustila, je to přece moje vychovaná dáma, která byla vážně poslušná a moc Elču neotravovala:D. Já Gveluš vyčistila a donesla jí trochu granulí, že byla tak hodná. Do výběhu jsem jí odvedla s jablíčkem a pak už ujížděla domů.

Doma jsem se najedla a zase skočila dolu:). Hráli jsme Dobyvatele a dívali se společně na Superstar. Sice je to blbost, ale pěkně jsme se u toho zasmáli:D.

Doma jsem se zase jukla na učení, přečetla kapitolu knížky Ostrov 11 a šla spát:).

Gveluš a Malmaz :-). Léto 2012! fotka od Nikol N.

Jinak, článek by to byl vážně mega mega dlouhej, takže zbytek až zas příště :D.

Dneska je čtvrtek, takže v osm jdu běhat, to mám tak na půl hoďky. Pak mě čeká učení, taky bych si ráda něco přečetla, ale nejdýl v jedenáct už musím spát, budíček mě ráno vytáhne v šest hodin, takhle brzo zas kvůli čočkám. A jinak? Zítra je můj první pátek! Teď jsem se dost zajímala o stravování a dozvěděla se, že je zdravý, když jeden den v týdnu člověk vůbec nejí, jen pije. Samozřejmě by měl dělat pohyb k tomu odpovídající, ale zkusit to můžu. Na plánu je zítra škola na osmou, a odpoledne procházka se Sis + nejspíš na otočku ke koním, nebo s Áňou do Pardubek. Snad se tu objevim:).

Mějte se a dobrou noc:)

Kristy

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 *Lella_Zee* *Lella_Zee* | Web | 4. april 2013 at 23:08 | React

je krásné vidět, jak se věnuješ tomu, co tě tak hrozně bavííí :))

jinak, blonďatá příšera o.O.. počkej, však já byla celoou dobu doma! :D

2 Andy Andy | Web | 5. april 2013 at 12:51 | React

Tak já jsem ráda, že jsi volno takhle strávila :) Prostě je pěkné, že jsi měla nějaký program -ne jako já, jsem byla skoro jen doma :D

Jinak jak bylo dneska ve škole? U mě to celkem šlo, jen prostě no až na pár věcí, což se spíš asi rozepíšu v emailu :)

Promiň, napsala bych toho víc, ale sluduju mamky let na www.flightradar24.com , vrací se z Koree pak musím něco udělat a jít na zumbu, měj se :))

3 s s | 5. april 2013 at 18:34 | React

ahoj slyšeli jste o tý upe super hře co splní vaše sny a tajné přání?

4 vsehochut-smes vsehochut-smes | Web | 6. april 2013 at 0:59 | React

[3]:Myslím, že tady nikdy o nějakou "super hru" fakt zájem nemá ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement