Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Posílám pozdravy z Blanska! ( 15.- 17. 3.)

18. march 2013 at 14:08 | Kristy |  Den za dnem
Auhá, tak jsem doma :)). Samozřejmě se hned o svůj víkend musím podělit s vámi a zaspamovat celý článek ( dva, tři..) na blogu :)).
Takže tenhle víkend patřil Barunce z Blanska, mojí skvělé kamarádce :*

Baruš v Ulitě ;-)) foto by autorPátek 15. března
Hned co jsem dopsala minulý článek, tak jsem do sebe hodila toustíka a chystala se na cestu k vlaku. Samozřejmě jsem nestíhala, takže jsem musela utíkat a porušila jsem tím pádem svoje předsevzetí. No.. Vlak jsem stihla jen tak tak, ale měl zpoždění, takže jsem v konečné fázi ještě čekala =)).
Našla jsem si kupéčko, kde byl pár ve středním věku s pejskem, takže jsem byla spokojená. Otevřela jsem si příraz 8čku a učila se na přijímačky. Jenže pejsek chtěl neustále hladit, pár hrál nějakou hru se zvukem, takže jsem se moc nedokázala soustředit a i s písničkama v uších jsem to vzdala. Moc rušivých faktrorů, nazvala bych výmluvu -_-.

U Skalice jsem samozřejmě nevydržela a vyšla na uličku, kde vyhlídla oknem ven. Do uší mě hrála pecka od Katy Perry The One got away, takže slzy tekly samy. Moc vzpomínek na toto místo.. Tolik krásných vzpomínek! Bože, chci vrátit ČAS!

Do Blanska jsme přijeli se zpožděním, ale Barunka tam vytrvale stála. Po úvodní objímačce a přivítání mě i přes moje protesty, vzala tašku a rázovaly jsme si to do Albertu, kde jsme s přívalem radosti zjistily, že mají Lotusky 1+1, za což nám tyhle skvělý karamelky stály :*. Ještě jsme koupily med a žvejky a už jsme si to šlapaly do kopečka domů :)).

Udělaly jsme si šťastný a veselý Vánoce, jelikož jsme se táák hrozně dlouho neviděly. Já dostala dva úžasný, pod Baruščinýma rukama vyrobený, koníčky, plyšáčka, kterého jsme hned pokřtily Vanillek a u kterého jsem se skoro rozbrečela, a ještě věšáček ve tvaru ovečky :)). Barunce jsem dala dvě magnetický záložky s motivem koníků a keramickýho pejska, který se dává na koflík. Ale myslím, že největší radost jí udělala čokoška 350 gramový karamelový Milky!! :DDD

Baruňáček mě večer vytáhl z vyhřátýho bytečku pěkně ven do tý kosy.. A prý překvápko, do 11 jsme doma.. No, zvědavá jsem byla moc! Cestou jsme si koupily churros, doufám, že to píšu dobře :)). Pro mě to byla novinka, nikdy jsem to nejedla a ani o tom neslyšela :)). Ale byla to vážně mňamka!

Mňam :** fotka ke stažení ZDE

A já ještě: "Nebudeme mít žízeň?" Vůbec jsem netušila kam jdeme!! x)) Vlastně jsem nikdy v čajovně nebyla, takže ani když jsem zjistila, co je to za budovu, moje zvědavost neuhasla. O to víc jsem se divila, jak bylo vevnitř krásně! Útulno, měkko, pěkně jsme si hrcly na polštářky a nechaly si donést čaj; já byla věrná ovocným :)) Konkrétně jsem ten večer pila Dotek slunce..

Neodolala jsem a to krásný nádobí si prostě vyfotit musela! :)) foto by autor

V čajovně, která si nese hrdě název Ulita, jsme poklábosily a já konečně mohla říct všechno, jako jedinýmu člověku, které chodí po tomto světě.. O něm, o kámoškách, o mých nových úletech, o Vandě a Gvell, o všech prostě.. O tom, jak mám strach, že se měnim, že pořád vzpomínám, že bych chtěla vrátit čas, ale taky o tom, jak mám pocit, že už to nejsem já.. A ona mi na oplátku zase svěřovala svůj život.. Byly to krásný chvíle.. Jen tak sedět s ( asi nejlepší) kamarádkou u čajíčku, žvejkat sušenky, cvrkat do kostek, který jsme si přinesly v představě, že si něco zahrajeme, a svěřovat se někomu konečně do očí..

Baruš se směje :DD foto by autor

Joj, byl to moc fajn večer :)). U Barči v pokojíčku jsme načnuly první Lotouky a hned se do nich pustily.. Náš věrný přítel byl počítač a pak i film Lol, který jsem viděla poprvý v životě :)). Byl fakt krásný, ale asi po 15 minutách jsem usnula :DD

Ráno jsme vstali už kolem deváté, což jsem se divila, protože spát jsme šly tak ve tři. Nasnídali jsme se, já se hned po ráno s prominutím přežrala; rohlík, loupák a zapíjet to čajem, jo to mu se říká snídaňa :DD

Barča, já a její taťka jsme jeli do Moravskýho krasu: Do Punkevek na Macochu! Už jsem tam nebyla dobrých 8 let, takže jsem se moc těšila.

Hned na začátku jsem viděla kouzlo; mohla jsem si sáhnout na krápník, který zachránili někde nějací geologové, a který měla nějaká paní v obchodě nasekané na prodej. Ale byly krásný :)).

Seznámila jsem se s obrovským mazlivým kočičákem a jeho malou kamarádkou, kteří bydlí na balkóně :)) Kdo neviděl, nepochopí xP.

Barči ségra, Marťa nás Punkevkama prováděla. Nemálo jsme se u výkladu zasmáli, a mě se moc jeskyně líbily. Ale to bylo nic v porovnání s tím, co jsem viděla, když jsme vyšli z jeskyně a já stála na samém dnu Macochy. Krása je slabý slovo!

Obrázek ke stažení ZDE ( ale tenhle je proti realitě vážně "hnusnej")

Jako nemálo jsem litovala, že nemám foťák! To by byly fotky :Oo

Ale bylo to vážně úžasný! Propast, jeskyně, pak i lanovka, vyhlídka.. Prostě fajn odpoledne s fajn lidma :)).

A vláčkem jsme jeli k autu :)). Tím do Blanska, kde jsme se rozhodli, že trochu změníme plány na dnešní odpoledne; nezdálo se to, ale byly už tři hodiny. Místo plánovaného Brna, kde jsme se chtěly s Baruš jen tak porozhlídnout, jsme šly s Marťou na charitativní módní přehlídku, která se pořádala v Blansku :)).

6. ročník charitativní módní přehlídky v blanenském Dělnickém domě.
Módní přehlídka, jejíž výtěžek putoval pomáhat. Fotka ke stažení ZDE

Já osobně jsem neodolala a ještě před začátkem jsem si pořídila naušnice, jedny pro sebe, krásný sovičky, a druhý růžový knoflíky pro ségru k narozkám. Sice jsem nechtěla utrácet, ale celá cena ( prý..) putuje tam, kde to potřebují, a až tak drahé nebyly a jsou vážně krásné =)).

Přehlídka byla moc fajn, plno modelů, na malích i velkých. Milí lidí, kteří přihazovali i na "nehadry", třeba dort, bo květinku, takže výtěžek by mohl být velký. Baruš mě o pauze provedla, protože tam chodí na step a já ještě koupila hadrovou panenku pro nenarozenou sestřenku Marušku :)).

Domů jsme šly s Marťou a vrhly jsme se na druhý Lotusky. Chvíli jsme blbly na počítači a domluvily se s Bářinou kámoškou Péťou, že půjdem do Ulity. Bohužel, Becky s Tomem nemohli, a Adamovi jsme se nedovolali, takže jsme šly v minimálním počtu.

Cestou jsme ještě navštívily rychlý občerstvení a daly si vejpůl párek v těstě na pizzu se zelým :DD no prostě: Mňamka!

V Ulitě jsem si dala Babiččinu zahradu a objednala nám banánové chipsy :)). Baruš nebylo moc dobře.. no a znáte to, taková ta "suchá" holčičí debata a ovšem možným a vlastně ničem. Joj, prostě a jednoduše tam chyběli kluci, na rovinu. Smíšený party jsou nejlepší, to je jasný! :))

Po půl desáté jsme šly vyprovodit Péťu domů a cestou osedlaly hříbata na náměstí :DD.

Cestou k Barči jsme zase probíraly naše "tajný" témata, který jsou pro celý svět nepřístupný.

Doma Barča otevřela karamelovou Milku s tím, že dokoukáme Lol. Milku jsme dojedly, ale u filmu zas usly :DD

:)) Lol! fotka ZDE

Druhý den jsme měly "volného budíčka", a díky našemu pozdnímu usnutí ( před druhou ranní) jsme vstávali po desáté. Barunka nezklamala a na stůl donesla tousty, který jsme si daly po anglicku- s marmeládou a máslem. Mňamka! Já snědla čtyři a Barča se pochlapila a dala si jich skoro dvakrát tolik :DD

Po snídani jsme vyrazily na procházku. Trvala nám skoro tři a půl hodinky, ale krásně jsme si popovídaly. Nebo spíš já si vylila srdce, a řekla všechno, co ještě nikomu ne. Jak neobvyklé. Řekla jsem jí celou prázdninovou storry, jak to ve skutečnosti bylo, všechno okolo mě, Tristyho a Elči s Vencou. Nechci se na to rozepisovat, protože to bych popsala celý článek. Vážně to vydá na nový a asi ho taky napíšu. Je to na dlouho,..

Doma jsme se najedly a Barča si zahrála na zlodějku a odkořistila čokošku, jojo a hruškovou minerálku :DD. Samozřejmě jsme to snědly a vypily, pustily si nějaký mezinárodní chat a psali si s Italy, Němci a jedním nadrženým Čechem :DDDDD. "I have cam and big dick!" :DDDD

Pak už zbývalo si jen sbalit věci, koupit si lístek a po objímání nasednout do vlaku a se slzou v oku ujíždět domů. Proč to muselo tak rychle skončit? Dokonce i s Tygříkem už jsme zakopali válečnou sekeru, takže víkend neměl chybu :*. Možná jen jedinou: Hodně rychle utekl!

Ve vlaku jsem si sedla sama do kupéčka, do uší sluchátka, všude po kupéčku rozházený hadry a věci, sedla jsem si na stůl a zklopila okno. Samozřejmě, Skalice zase udělala čáru přes rozpočet a já projížděla tím malým městem s červenýma očima, protože jsem mezitím projížděla svými krásnými vzpomínkami, které tak bolí..

Ve Svitavách už si ke mě ( bez dovolení!) přisedla nějaká babka. Prostě otevřela, hodila si věci na mojí ( !!!) bundu a sedla si. Bez komentáře jsem se zase otočila a dál si hověla na stole u otevřenýho okna a čuměla ven. Za chvíli se tam nacpali další lidi, ale mě to bylo šumák, prostě jsem chtěla koukat ven. Sklo bylo hodně špinavý, takže to prostě dole být muselo, když jsem chtěla něco vidět. Bába ke mě přistoupila a bez ostychu se natahovala, že zavře. Sjela jsem ji pohledem a ona: "Zavřu, nevadí?" Bože, proč bych tam asi jinak seděla? Protože by mě ty sedačky byly málo měkký a já chtěla sedět na malým kousku dřeva? Čím asi tahle paninka bože přemýšlela? "Ne," řekla jsem a seděla bezehnutí dál. Nafoukla hubu, ale sedla si. Plán splněn :)).

Sedly si tam další dvě holky, tak jsem volky-nevolky okno nahoru dala. Nebavilo mě to, takže jsem začala v mobilu třídit fotky, ale za chvíli už nebylo co třídit. Zvedla jsem se a šla na uličku si otevřít okno a dívat se na tmavou krajinu. Sice byla zima, ale lepší než nuda v kupéčku.

Za chvíli přišla průvodčí se slovy, že je venku zima. No a? V kupéčku zase dusno. Dala jsem jí lístek, popadla tašku a sunula se na uličku, kde vydržela až do konce.

Doma jsem se hned pohádala s našima, že jsem jim včera nezavolala, a že jsem si v pátek neuklidila kolo. Hm. A dál?

Večer jsem si všimla, že mě naskákaly po břiše pupínky podobné těm, které jsem měla cca před rokem jako pásový opar. Super no! Takže jsem si stáhla do notebooku Lol s plánem, že si ho večer pustim, když místo na nultou půjdu k doktorce.

Lol jsem si stáhla, ale usla :DDDD Potřetí!

A co jste dělali o víkendu vy? ;-)
Kristy


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Andy Andy | Web | 18. march 2013 at 16:31 | React

Ahoj,
to zní fajn :) Ty sušenky a milku miluju!:33 My tu máme také čajku, jen tam teď moc nechodím, asi moc vzpomínek no..:) Jinak je fajn, že máš takovou kamarádku, které můžeš říct všechno, to je prostě k nezaplacení :) Fakt miluju ty lidi, co si k tobě jen tak sednou a pak by mi ještě chtěli zavírat okno :D Ale tak co, nemá cenu se rozčilovat :) Jinak ty jsi dneska byla ve škole nebo ne? :) Já teda jo, článek bude asi večer :) Přišla jsem teď ze školy -totálně mrtvá. Měla jsem od 7 do 4. Navíc dnešek obsahoval i tělák. Jako já výmyk fakt neudělám, asi mám strach, stejně jako ze skoku přes kozu. Ale dvě 5 mi asi fakt dávat nemusel, ale nic neudělám no. Jinak jak se máš? :)

2 Kristy Kristy | Web | 18. march 2013 at 17:14 | React

[1]: Já bych jich zbaštila tuny! :DD
Já právě nikdy v čajovně nebyla, takže něco úplně novýho.. ;-). Ale taky se upřímně vyhýbám místům, na které mám vzpomínky.. Přivádí mě do hrozných stavů.. :Oo například Skalice.. No, tou jsem právě jela na Blansko a pak domů..
Já bych ty lidi vraždila -_-. Nejenom, že ani nepozdraví, ale ještě si myslí, že se z ní podělám.. No, ale hodně rychle to se mnou vzdala :DD
Nee, já jsem největší ulejvák xDD. Celý týden jsem doma :P
Článek si určo přečtu! :))
Takovýhle dny by si měly zakázat x)). Já zas neskočim přes tyč a nehraju volejball :)) Ale za 5tky vraždim, toť pravda x-).
Mám se vcelku fajn, ale večer si buď tu náladu zcela podělám, nebo zcela vylepšim :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement