Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Chci mít zas DŮVOD žít!

18. march 2013 at 16:52 | Kristy |  A teď vážně
Jeden den, tuším, že to bylo úterý, jsem přijela na Dolní a nevěřícně stála před ohradou, která je naproti stájím. Stojí tam koníci od naproti, ale hlavně se mě zdálo, jako by tam stál Tristy. Nikdo jiný v nich podobu nenajde, někdo si možná bude ťukat na čelo, ale já tam tu podobu vidím. Stála jsem nevěřícně na chodníku a zírala na něj jak na ducha. Vážně mi ho hrozně připomíná..
.. Když jsem odcházela, pořád jsem myslela na Tristyho. Na koníčka, které v mém ( prozatímním) životě znamenal nejvíc. Jak moc bych chtěla, aby všechno bylo jinak..

Krásný strakatý valášek - 1
Koníček, o kterém jsem psala.. Strakáček od naproti.. Foto jsem stáhla z Bazoše

Tristánek.. Koník, u nějž i vyslovení jména bolí.. ! foto by autorJak někdo mohl tušit, že koník, kterého jsem přejmenovala na druhého Tristánka, bude na prodej? Kdo by mohl říct, že jakmile jsem uviděla jeho inzerát, rozbušilo se mě srdce, v ránu jsem psala jeho majitelce, představovala si, jak ho odvezu do Cetkovic, jak se všemi usmířím, jak budu chodit do Boskovic na veterinu a jezdit do Blanska za Barčou. Jak zase budu mít svoje jistoty, až se nebudu topit v téhle době, až zase budu mít proč žít..

.. Protože život je teď nějaký těžký. Vandi se mi ztrácí, protože jakmile jsem pustila pronájem, nemám tolik času, protože ho dělím mezi ji a Gvell, a hlavně, jezdí na ní víc smradi. Mám pocit, že se vzdalujeme..

A Gvell je na prodej. Což byla další rána. Co si počnu? Ještě ke všemu se topím v problémem kolem něho, kámošek, našich, nového pokojíčku, ségry a brečím pro koně, které mít nikdy nebudu. Vzpomínám na Tristyho a neustále doufám, že se vzbudím, že to byl zlý Sen. Brečím nad fotkami s Vanilláčkem. Myslím na Borůvku, Bett a Lukáška. Co všichni dělají?

Je to znát. Prostě jsem se snažila odříznout od koní, a najedno mě nic nebaví. Už to nejsem já. Já nejsem Kristy, ne ta, za kterou jsem se považovala. Od té doby, co jsem přestala jezdit ke koním tak často, jak jsem to mívala ráda, se ze mě stal jiný, pro mě cizí, člověk. Ten, jenž chce zapadnout mezi tu partu vyhulenců, co chodí po tomto světě. Chce být jedním z nich, být v partě. Ale moje doopravdický já touží jet k Vandě, vzít s sebou Sis a být šťastná s nimy. Moje srdce touží být šťastné. Jenže co mám dělat?

Jestli neseženu 4 tisíce měsíčně, jsem ztracená. Poloviční pronájem Vandi nemá cenu, to už vím. Je to cesta k slzám, smutku a myšlenkám, že vstanu a půjdu je zabít. Zabít všechny, co stojí mezi mnou a mým Snem! Mezi mnou a mojí Vandou ♥

Já a moje milovaná Vandička ♥ foto by Eli K.

Milovala jsem ho, hrozně, hrozně moc. Vím, že kdyby byl mezi námi, já jsem s NÍM! Nemusím řešit tyhle problémy, nemusela bych přemítat, žila bych svůj milovaný bezstarostný život. Věděla bych, co mám dělat: Žít. Ale co mám dělat teď?

Madina, Big a Vandi s Gvell mě pomohli z nejhoršího. Časem mi Vandi nabídla své srdce a já přijala. Staly se z nás parťačky a věřím tomu, že mě měla/ má ráda. Proč by jinak řehtala, když mě viděla? Proč by mě chodila naproti, proč by se naučila a nechala jezdit bez udidla, na jízdárně, venku i mezi překážkami? Proč já jediná jsem mohla být ta, kterou nechala skákat na svém hřbetě? Měla mě ráda? Já nevím, ale jenom doufám.

Já vím, co potřebuju k tomu, abych mohla zase žít. Není to Borůvka, protože tu mi prodali. Není to Vanillek, protože toho mi vzali. Není to Tristánek, protože ten odešel z tohoto světa a nechal mě tu ubrečenou a s bolavým srdcem. Není to Vandi, protože tu mi taky vzali. Přesto vím, že ten někdo, kdo mi pomůže z tohohle pekla, do kterého jsem se teď dostala, je kůň.

Proč už nejezdím tak často na DJ? Není to, jak si většina myslí, že mě koně přestali bavit, ale protože trpím, když vidím, jak to Vandi nese. Je na ní vidět, že už se o ni nestarám tak často, že trpí samotou, že někoho potřebuje.. Chci jí dát svoje CELÉ srdce, ale nemůžu.. Stojí tu tolik překážek!

Když jsem zjistila, že je na prodej, myslela jsem, že on je ten koník, který mě z toho pomůže. Proč by si jinak moje mysl usmyslela, že se podobá Tristymu? Proč se moje srdce tak rychle rozbušilo a před očima se mě zatmělo? Já.. Viděla jsem ho.. Viděla jsem prostě Tristánka na jeho místě..

Krásný strakatý valášek - 1
Je to dar z nebes? Vrátil se? fotku jsem stáhla z Bazoše

Kvůli němu jsem ochotná vzdát se Hradce, Dolního Jelení, kamarádek.. Všeho! Hlavně mého nového života, který v jádru nesnáším! Přeji si, aby byl tenhle krásný strakáček můj, já šla do školy do Boskovic a moje nejlepší kamarádka byla v Blansku.. Jo, tohle já si přeju!

Chci prostě zase žít to, co jsem si vysnila. Nechci odpoledne chlastat u bedny, nechci jezdit s holkama nakupovat, nechci odpoledne zažívat nudu a z hecu dělat věci, které bych normálně nedělala.

Chci zas odpoledne dobíhat autobus, chci pískat na svého milovaného koně, chci se těšit do lesa, nebo na tréninky v pařáku. Chci se těšit na plavení, nebo na společné moknutí v deštivém lese, chci.. Chci být zas koňařka Kristy, ne tahle..

K tomu mě musí pomoci koně. Taky náhoda, vlastně i peníze..

Pronajmu, či splátky - 1
Dneska jsem se dívala na Bazoš a tahle kobylka mě příjde úžasná! Upřímně jsem psala její majitelce, jestli by nešla dát do pronájmu..

4- letá klisna do sportu - 1
Tahle je taky úžasná! Fotka z Bazoše

PRODÁM/pronajmu KLISNIČKU - 1
A poslední, která se mi z dnešní prohlídky Bazoše líbila, je tato ;-)

Prostě chci zase cítit vůni koní, než smrad z cigaret.
Problém? Není můj! x))

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 vsehochut-smes vsehochut-smes | 18. march 2013 at 18:51 | React

Koukám že jsi změnila design :D úúúžasný :)))

2 Kristy Kristy | Web | 18. march 2013 at 19:10 | React

[1]: Už to chtělo změnu ;-)
Díky :))

3 Andy Andy | Web | 18. march 2013 at 19:13 | React

Bohužel tě neznám moc dlouhou, ale jak koukám, koně fakt miluješ. Pokud, ale můžu napsat jedno, tak to, že ačkoliv jsi třeba teď jiná, jsi to pořád ty. Jsi jedinečná, chytrá holka, která to má v hlavě srovnané. To moc lidí nemá ;) Možná občas děláš blbosti, ale kdo ne. I špatná zkušenost je zkušenost. Mrzí mě, že jsi o tamty koně různými způsoby přišla, ale život jde dál. Moc Ti přeju, aby jsi toho koně získala. Pokud, ale ne, tak rozhodně kvůli tomu nebuď nějak smutná, nebo tak. Vždycky se najde důvod, proč žít. Když ti bude nejhůř, říkej si > Stay strong. Kdyby jsi se z toho třeba potřebovala vypsat, víš komu napsat ;) Mě samotné od všech mých problémů poslední dobou hodně pomohl blog. Jiný by zase mohl říct, že žiju jen internetem, ale to není pravda. Žiju i příběhy ostatních lidí, jako jsi ty :) A ráda si každého vyslechnu, občas něco napíšu. Ono, možná to, co Ti tady píšu Ti může připadat jako jeden velký kec, ale ono něco na tom bude i pravdivého. Hlavně to nevzdávej, uvidíš, že vše bude v pohodě :)

4 khgj khgj | 18. march 2013 at 20:45 | React

tak sem ráda, že já měla někoho proč sem u koní zůstala a i vlastně ty koně, kteří mě donutili se jich nevzdát

5 Kristy Kristy | Web | 18. march 2013 at 23:53 | React

[3]: Andy něco ti řeknu: Už si nedokážu představit, že bych měla zase blog bez tebe, vážně! Když píšu článek, těším se, co k tomu napíšeš, jak mi poradíš, nebo co přidáš :)). Díky za ty slova, co sem píšeš, ani nevíš, jak moc mi pomáháš! :*
[4]: Tak to máš fajn, no. Jenže co chceš dělat s tím, že miluješ koníka, který před dvěma lety zemřel a kobylku, která má předurčený, že musí vozit děti každý víkend, neseženu-li peníze na celý pronájem? Tolik peněz samozřejmě nemám -_-

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement