Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Potřebovala jsem vypnout,..

10. february 2013 at 10:12 | Kristy |  Den za dnem
Potřebovala jsem vypnout, být SAMA! Přemýšlet v klidu, bez těch neustále otravujících lidí, kteří potřebují pořád něco vědět, ptát se a rýpat. Už jsem byla poslední dobou na určitý okruh otázek alergická, tak jsem se rozhodla, že je to akutní a oznámila, že dnešní sobotní den, který normálně trávím u koní, budu doma. Bylo unavující vysvětlovat, že si potřebuju jenom odpočinout, většina lidí se vyptávala dál. Kamarádka například, zda nechci ve stáji skončit, babička, jestli nejsem nemocná. Ach jo. Věděla jsem, kde budu doopravdy sama odpočívat: V našich milovaných Pelinách ♥

Peliny s bílou přikrývkou :-) foto autorPro všechny fotky článku platí- foto = autor

Potřebovala jsem i dospat ty hodiny, co se mě nasčítaly za ty, které jsem strávila nad knížkami. Poslední dobou jsem se začetla do série Twiling Saga a až dočtu 4. díl, chystám se, že napíšu článek. Ale to už jsem ( zase!) odbočila.

Měla jsem v úmyslu spát do doby neurčité, ale Sisi měla jiný názor. Vzbudila mě ( už) před 10 hodinou, akutně potřebovala ke mě. Jenže po pár minutách potřebovala akutně ven. Takže bylo po spaní, ale když jsem uviděla hodiny, řekla jsem si, že je to tak akorát.

Něco málo jsem do sebe hodila, sedla k počítači a měla v úmyslu si pustit nějaký film. Výběr padl na Stmívání, ale po 20 minutách jsem ho musela vypnout. No, na tohle téma budu psát onen článek, o kterém jsem se zmiňovala výš, takže o tom už ani "ň".

Utřela jsem nádobí, poklidila si ten binec, co se mi v pokoji navršil, snědla oběd a vyrazila se psicí "odpočívat". Odpočívání mě vydrželo skoro 2 hodiny, pak už nám byla vážně zima :)

Můj jediný parťák na odpoledne- moje fenka Sisinka :*, už v Pelinách

Rozhodla jsem se, že jednou změníme směr a tak jsme se vydaly po nábřeží ke hřbitovu. Vyklusaly schody, prošly kolem hřbitovní zdi a zabočily na Peliny. Měla jsem strach, aby sníh nesmekal, aby Sisi ( nebo i já..) nespadla ze skal dolu. Ale naštěstí se to, až tak, nesmekalo a celou cestu na skalách jsme absolovaly bez zádrhelu.

Výhled ze skal na Peliny :)

Potkali jsme dva páry lidí. Divila jsem se! Tolikrát tu procházím úplně sama, už vůbec ne ve sněhu, zimě a při čase, kdy normální lidi jedí oběd! Ale je pravda, že bylo nádherně..

Můj druhý domov :Oo

To místo mě odjakživa magicky přitahovalo. Vždycky, když tudy procházím, říkám si, jaké mám štěstí, že bydlím poblíž tohoto místa. Jsem tam častým hostem.. Miluju tu atmosféru, skály, louky, řeku, klid.. Všechno!

Psice na dnešní procházce ;)

Věděla jsem, že na konci bude jeden velký problém: Kopec, který normálně chodíme nahoru, bude dolu. A co k tomu, bude namrzlý. Cesta mi trvala vážně dlouho, ale spadla jsem (jenom!) jednou. Hlavně že to nikdo neviděl :D

Už jen půl cesty dolu :)

Pak pěkně v klidu, pomaličku ( tedy, alespoň já :)) přes Peliny domů. Jediný, co jsem slyšela, bylo křupání sněhu pod mýma nohama, ale zase mě chytla ta nálada, že by to ticho překřičely moje slzy, tak jsem si rychle pustila něco na uklidnění. Věděla jsem o třech písničkách, který mě dokážou uklidnit:

Adele- Someone liky you

Birdy- Skinny love

Tomáš Klus- Nina

Pomalu jsem s mobilem v ruce procházela tou přírodní krásou a poslouchala tiché písničky. Byla to taková krása!

Rozhodla jsem se, že projdeme park, abychom byly venku ještě chvíli. Sisi už protestovala, ale neklepala se, tak jsem na ní nedala a zabočila doleva.

Ještě jednou Peliny zdola ;)

Prošly jsme parčík a už zamířily domů. To byly sprinty, co Sis předvedla!
Já si udělala čaj, něco zobla a zamířila k učení. Biglovala se dějejis, počítala matiku, učila se chemii na přijímačky a psala čtenářák. Krásný večer!

Konečně jsem to měla všechno hotové, tak jsem sedla k počítači a snažila se něco psát. Ale počítač měl jiný názor, a tak neustále vyhazoval internet do povětří. Vzdala jsem to a pustila jsem ségru. Až v pokoji slyšela, jak se vzteká :-D

Večer jsem si pustila Snowborďáky, protože po přečtení Zatmění ( 3. díl Twiling Sagy, stránek cca 400), mě přeskakovaly písmenka a tak jsem se nemohla zachumlat do peřin a číst. Ale u filmu se i zasmála, tak splnil účel :)

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama