Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

..Porušila jsem slib..

11. february 2013 at 19:47 | Kristy |  A teď vážně
Vždycky když poruším slib, zákaz i předsevzetí, je mi později na nic.. I teď jsem porušila slib.. Avšak kvůli tomu, abych mohla být šťastná! I to se počítá?

"Šťastná? Charakterisuj mi to sloveso!" "Doopravdy ho můžu charakterisovat i pocítit, až budu u NÍ!" foto by Eli K., poprázdninová..Dala jsem jí slib. Jí slib, sobě předsevzetí. Skoro každý den se trápila, nebo si dělala ideu, že takhle jsem s Gvelou šťastná a dokud nezhubnu, nemám nárok. Ano, plno řečí, ale skutek utek.

Byla jsem plně odhodlaná to nevzdát. Jedno pondělí jsem na tom byla ale obzvlášť špatně. Volala jsem kamarádce, ať se nezlobí, ale že místo Gvely ve středu, vezmu Vandu. Že to nedávám! A ona se ptala, proč? jak to, že tak najednou? Věděla, jako jedna z mála, o tom předsevzetí. "Já.. dívala jsem se na naše společný tréninky, závody a fotky..," přiznala jsem. Kamarádka mi zakázala se na ně dívat, jinak bych se sesypala.

Ve středu jsem jela Gvelu. Sestra se mě ptala, proč už neberu Vandu. Přiznala jsem jí svoji (bláznivé) předsevzetí a ona vrtěla hlavou. "Jsi blázen?" vyčítala mi. Sama má o dvě kila víc, než já jsem chtěla, skoro nejí, protože má pokročilejší fázi rovnátek, s kterými to moc nejde, a je jak tyčka. "Vždyť by jsi se svojí výškou skončila na kapačkách!" předpokládala. Zamyslela jsem se. Vážně je ta váha reálná? Budu se jen trápit, a stejně to nikdy nedokážu? Nahlodal ve mě červík pochybností.

Miluješ-li koně, je to nadoživotně! To je nemoc, na kterou není lék :* foto by Nikol N.

Pak jsem přijela na Dolní a dozvěděla se, že Vanda ani včera nebyla venku. Takže tak tři, čtyři týdny stála? A zrovna dneska se jde jen klusat.. To by bylo úplně akorát.. Leona mi jí nabídla a já.. Řekla: "ANO!!" Porušila sice svůj slib, ale protože, už jsem zase chtěla žít svůj Sen.

Možná je to vůči Gvele nespravedlivé, to já nevím. Ale přece jen, s Vandou mám natolik vzpomínek, že s žádným jiným koněm snad ne. Prostě pořád je to moje beruška, koníček Snů a parťačka. Pořád je to kobyla, s kterou chci cválat bez ničeho v kruhovce, chodit na provázkách na vyjížďky, učit jí skákat a blbnout v ohradě s tušírkou a kbelíkem. Pořád je to kůň, na kterého nedokážu zapomenout!

A tak jí vzala. Vandi už vážně chtěla ven. Tohle jsem jí vážně neučila, ale když jsem s ní přišla s uzdečkou, tak chramstla po udidle a nechala se v klidu nachystat. Na vyjížďce si parkrát poskočila do kozlíků, radostí povyhodila, celou vyjížďku profrkala a kvůli nadbytku energie poklusávala na místě. Měla takovou radost! A když ona, tak i já :)

Všemu co máš rád, musíš věnovat čas. Já dám ŽIVOT!! foto by Eli K.

Vyjížďku jsem si parádně užila. Ve stáji jí dala odpucku a svačinku, která jí móc chutnala :D, spařené kukuřičné vločky s granulkami, jablíčky a mrkvičkou. Mňamka? :). Namazala jsem jí kopýtka a odvedla do výběhu. Tam stála ukřivděná Gvela, která si skoro nevzala, jako omluvu, mrkev a pořád tak naštvaně čučila. Vandi se (jako naschvál) postavila před ní a chtěla drbat. A pak že i koně nejsou žárlivý a provokatéři! :)

Každopádně slib o tom, že zhubnu, přetrává xP

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Any :) Any :) | Web | 11. february 2013 at 20:36 | React

Taky mám někdy u korálek ty vztekací chvilky, ale to k tomu prostě patří. Nakonec mi z toho vždycky něco pěkného vzejde.

2 pavel pavel | Web | 11. february 2013 at 23:49 | React

Protože jsem tu poprvé, hlavně se mi líbí ta fotka nahoře. Nic ti vlastně neschází. Ti dva tě milují a ty je. :)

3 Kristy Kristy | Web | 12. february 2013 at 19:15 | React

[1]: To patří ke všemu :) Však já Vás obdivuju, co dokážete vykouzlit pod rukama!

[2]: Mám šikovnou kamarádku, která krásně fotí =). Díky za ty slova, povzbudí.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement