Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Na týden sbohem dávám!

26. february 2013 at 18:52 | Kristy |  Vzpomínky na jednu kapitolu
Na celý týden budu mimo dosah mých nejbližších: Vandičky a Gvely. Celý týden máme ve škole "dlouhou" a o víkendu jedu k Šárce ( tetě) do Prahy. O to víc jsem si užila dnešek! :*

Miluju Tě, víš? Vždyť jsem ti na té louce šeptala ".. Navždy!" a myslela to vážně ♥,.. foto by Eli K.Rozhodla jsem se, že je čas na změnu. Pomohlo mi sluníčko, které se dívalo skrz mraky a moje lenost udělat dva boxy. Šla jsem k výběhu, zapískala a čekala. Viki, Kaťas a Vandi šli ke mě, Nort zezadu taky a Gvela se otáčela, aby si pro nějakou tu dobrotu taky přišla. Vzala jsem Vandičku jen na stájovku, Gvelu za vodítko a šlo se. Směr jízdárna!

Na jízdárně jsem je pustila, vzala čištění, co si sem nanosila a vrhla se s hřbílkem na blonďatou. Pořádně jí vypucovala, už línala, tak mě to chvilku dalo. Rozčesala jsem žíně, vydrbala nožky, utřela oči a nozdry, udělala kopýtka. Za odměnu jsem jí dala chleba a šla za rezavou, která se mezitím pásla.

Gvele jsem musela sundat deku, kterou jsem dala na studni. Ryzka už nebyla tak hodná jako Vandi a často mě od čištění odcházela. Vzala jsem jí na stájovku s vazákem a už byla hodňoučká.
Taky jsem jí pořádně vyčistila; mohla se zblázdnit, když jsem jí drbala na krčku, to bylo to pravý místo :). Vyčesala jsem jí hřívu, ocas i kštici, vyčistila nohy a udělala kopýtka. I přes Gveliny námitky se "vrhla" na její hlavu a pořádně drbala. Z její krásné lysinky byla totiž barva černohnědá a pěkně zapáchala. Nebylo těžké uhodnout, co to je.

Rychle jsem šla do stáje a připravila jim svačinku. Spařila granule s jablíčky, popadla mazání na kopýtka a běžela k nim na jízdárnu. Obě se pásly, Gvela už měla deku, kterou dostala hned po vyčištění, aby jí nebyla zima.

Když mě blonďatá zmerčila, věděla, co jí čeká. Celá rozradostnělá mě pronásledovala, když jsem mňamku rozdělovala, a pak i k místu, kde jsem jí to chtěla dát. To Gveluš ještě tak "zaučená" není a mohla si údivem vykoulet oči, když zjistila, že to voňavý je pro ní. Každopádně, oboum moc chutnalo :-).

S lítostí jsem zjistila, že kopýtka mazat asi nebudu, bránila mi břečka alá roztátý sníh s rozdupanou hlínou. Holkám to nevadilo, na zapískání přišly k východu z jízdárny a nechaly si nasadit stájovky. Gvelu, a pak i Vandu, jsem odvedla k uličce do výběhu a pustila je. Když jsem šla za nimy, říkala jsem si, jak je mám obě moc ráda ♥.

Přicházela jsem k výběhu a Gvela, i Vanda měly pootečené hlavy na levou stranu a stejně se na mě dívaly. Byl to zvláštní pohled.. Jak ten jejich, tak ten, který se mě na ně naskytl,..

Otevřela jsem pásku, aby mohly jít. Gvela se zastavila uprostřed a odmítala jít dál, dokud nedostala jablíčko, které dostává vždycky, když se s ní loučím. Pak poodešla a Vandička mohla jít. Měla jsem chvíli, tak jsem se mazlila s Nortem, Kaťasem a Vikim.

Holky jsem z té "muchlovací" chvilky vynechat samozřejmě nemohla! Nejdřív s Vandi, pak s Gvelou. Nakonec jsem roztáhla ruce a oboum najednou se dotkla čumáků. "Miluju vás holky," řekla jsem a odcházela se slibem, že za týden se vrátím :*

Moje blonďatá parťačka ♥ foto by Eli K.

I když mám srdce vejpůl, tak jsem šťastná!

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Beatricia Beatricia | Web | 26. february 2013 at 19:23 | React

Nádherný layout - kůň a pes... miluji je.:-)

2 Kristy Kristy | Web | 26. february 2013 at 19:56 | React

[1]: Moji nejlepší přátelé ♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement