Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Další víkend nechávám za zády, II.

18. february 2013 at 18:48 | Kristy |  Vzpomínky na jednu kapitolu
Pokračování od první části mého koňského víkendu :-) Takže teď je na řadě neděle, jestli dobře počítám!

Začnu žít s tou elegantní ryzkou nový život? Budu se muset zase rozhodnout? Možná ano! Ale zatím to ponechám Osudu a budu šťastná tak, jak mi to naservíruje :Oo, foto by Eli K.Vždycky když jdu za Gvelou a vidím Vandiny oči, stydím se. Mám pocit, že jsem ji podvedla, že ji ubližuju a obcházím. Možná i opouštím? Proč ty slova musí být tak silná? Proč skutky tak skutečné a chvíle, když se od ní odvracím tak bolestivé? Vážně se ptám sama sebe proč? Vždyť je to tak jednoduché si odpovědět: Protože ji pořád miluju!

Proto pořád žárlím, když vidím, že ji vede to děcko, že ji smí čistit, brát ji ven a zase odvádět zpět. A taky hladit a říkat, jak je krásná. "Tohle mám sakra říkat já!" nadávám mu v duchu.

A možná i proto, že mám pořád ji a i Gvelu, jsem odmítla pronájem Norta. Michala ho pustila a Marťa na něj hledá nového člověka, který by ho vzal pod svá pronájmová křídla. Elča řekla, že kdyby Kess nebyla.. A já odmítla v podobném scénáři: Že už koně ( dokonce dva) mám, proto odmítám..
Ale je to vůbec pravda? Možná je i pravda ta, že já si s Nortem moc nerozumím. Vždycky jsem byla spíš na klisny/ kobyly. Na ty jejich způsoby jednání s lidmy a chování se. Mě vyhovuje Vandi s Gvell.

I tak bylo těžký neřvat, když Michala oznámila, že jde se smradama dělat Vandin box. Vzala jsem si příklad z Elči a vůbec jsem se s ní neštvala: "To těžko, Michalo. Vandu a Gvelu si vždycky dělám o víkendu sama! Nechci aby spaly ve sračkách. Jo a nejsem jako ty- nehledám nikoho, kdo by dělal boxy mýho koně a já na něj jen čuměla," odsekla jsem jí a napochodovala do boxu blonďatý. Smradi i Michala se tak blbě dívali :D

Nikdy se Tě nevzdám! Slyšíš? NIKDY!! foto by Eli K.

Přivedla jsem si Gvelu a jediné volné místo bylo u Malma. To samo o sobě by mě nevadilo, ale vadil mě fakt, že vedle čistil smrad Vandičku. Nemusím se na to dívat! Sám fakt o sobě je těžký zvládat s lehkým srdcem, natož se dívat,..

Gvela už byla klidnější než minule, ale pořád se často točila. Potom, co odešla první skupina vedena Leonou, mě překvapila: Byla hodná a to byl ve stáji jen Nort. V klidu jsem se převlékla do rajtek, přinesla cajky, s chystáním moc nespěchala a mohlo se jet ven. Těšila jsem se moc! ♥

Jeli jsme do lesa, jen já s Gvelou a Elča s Norťasem, kterého měla na ten den půjčeného místo Kess. U tábora jsme jumply "vodní příkop", který se Gvele moc nelíbil, ale překonala ho.

Cesty byly fajn, na středách se to vůbec nesmekalo, ale bylo tam tolik sněhu, aby trochu i makali nohama. Mohli jsme parkrát zklusnout, Gvela většinou první, protože se jí chtělo. Dokonce jsme našli i takové cesty, kde jsme dvakrát naskočili a to jsme se shodli, že kdyby Nort nebyl tak rychle zpocený, že bychom mohli klusat a cválat mnohem déle, jak to bylo měkké! Každopádně ve cvalu se jim vážně chtělo, měli jsme plné ruce práce, ale zas jen tak příjemně, žádný nebezpečný manévry to být nemuseli.
No i když u toho posledního cvalu nás tam překvapil divák, který se na nás díval ze vzdálenosti asi tří metrů: Už jsme skoro přecházeli do klusu, když v tu chvíli se kousek od nás objevila srnka. Gvela se lekla, uskočila do strany a běžela docela rychle dál. Po pár metrech si ale dala říct a přešla do klusu. Nort nás doklusat a Elča s úsměvem od ucha k uchu říká: "Dobrý, né?" xD

Přešli jsme zase "vodňák", ale Gvela byla pořád nejistá. Cestou domů už jsme jen krokovali na volných otěžích a chválili si dnešní suprovou vyjížďku :-*

Ve stáji jsem jí dala odpocku, spařila sváču a namazala kopýtka. Čekala jsem na Elču, tak jí ještě vypucovala špinavý nožky a namazala bebínka. Gveluška papala seno a byla ve stáji spokojená. Tak jsem byla ráda, že už neblázdní a za každou cenu nechce ven. Ba naopak- venku nechtěla od ohradníku! :-)

Děkuji Gveluš, že mě pomáháš na alespoň chvilku ZAPOMENOUT! foto by autor

My rychle zapluly do klubovny, převlékly se a jely směr Horní! Do cukrárny ♥ prý odměna za včerejší piliny. To si nechám líbit!

Dala jsem si horkou lesní směs s teplým pudingem, zalité šlehačkou a pokapané čokoládou. Vážně mňamka! Ještě to zapíjela horkým jablkem, uždibovala kamaráce domácí wafle s nutelou a byla v sedmém nebi :*

No a doma jsem si dala jen vanu a spokojená s plným bříškem šla spát :-)

Tak dobrou a přežijte nový týden v klidu a bez zbytečných nervů!

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 pavel pavel | Web | 18. february 2013 at 19:52 | React

Hezky pokukuje.
Taky jinak neusnu než s plným břichem. :D

2 e-photography e-photography | Web | 18. february 2013 at 22:47 | React

Krásný fotky:))

3 Anet Anet | Web | 19. february 2013 at 18:21 | React

Povedené fotky a krásný blog. :)

4 Kristy Kristy | Web | 19. february 2013 at 18:34 | React

[1]: Má to ale roztomilý kukuč, co? :-D
Jojo tak se usíná nejlíp :)
[2]:[3]: Díky :)

5 Evča Evča | 9. march 2013 at 19:24 | React

Ty vafle byly vážně dobrý, že ? :))

6 Kristy Kristy | Web | 9. march 2013 at 20:31 | React

[5]: To si piš :-D :-D

7 Evča Evča | 10. march 2013 at 20:10 | React

:PP

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement