Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Další víkend nechávám za zády, I.

18. february 2013 at 18:09 | Kristy |  Vzpomínky na jednu kapitolu
Ráda bych se ohlédla za uteklým víkendem,.. Bude to ale po mém víkendu - po koňsku víkendu :-D

S malou Edie :* a Kájou, květen 2012. Foto AnatasV sobotu nás čekali piliny. Sešlo se nás ale poměrně dost: Já, Eli, Kája, Áďa, Nikol a Evča. Společně jsme udělaly boxy, nikam jsme nespěchaly, povídaly si a dívala se na kováře, který s Ivou koval Kaťase.

Potom přijela Leona a vrhly jsme se na piliny. Pomohla nám i Lucka, takže to šlo vcelku rychle. Každému jsme navezly tři- pět koleček, zbytek do uličky a už byl čas na oběd.

Jenže my neměly v podstatě co k jídlu, tak jsme dojídaly zbytky od léta: Marmalády a kečup s tvrdým chlebem od koní. No, bez komentáře :D Potom Nikol našla celozrný chlebíčky, tak jsem dojedly i ty a mezitím přišla Leona, že se jde jezdit.

Měla jsem slíbenou Vandi, ale tušila jsem, že když nás je tolik, je to nereálné, abych jí sedlala. Ale Leona slib dodržela a i před holkami, které normálně mívaly přednost, řekla, že jí budu mít já. Kája dostane Norťase, Nikol Vikiho a Elča Kessku. "Nechcete vzít někdo Barču?" zeptala se Leona. Evča jít jezdit nechtěla, a já věděla, že Áďa Barču vzít nemůže. Najednu stranu jsem chtěla Vandu, na druhou jsem věděla, že Báru jen tak mít nebudu. Taky jsem nechtěla být svině vůči Ádě, aby musela zůstat ve stáji, když chtěla ven. "Já si jí vezmu," řekla jsem.

Barunka v létě 2010 nebo 2011. Foto by Anatas

Koníky jsme vyčistili, nasedlali a nauzdili. Jelo nás poměrně dost: Barča ( já), Kess ( Elča), Čamik ( Leona), Norťas ( Kája), Vandi :* ( Áďa), Viki ( Nikol) a Áda ( Lucka). Vzala jsem si anglický sedlo a těšila se na louky.

Dělaly se bohužel nášlapy, ale stejně bylo krásně. Parkrát jsme cestou k Dubu zklusly, bylo to na pohodu, ale Barča byla hodná. Nejdřív mě zkoušela, ale když jsem jí nepustila, tak už byla svaťoušek.

Jenže před kopcem začal Nort poklusávat, kroutit zadkem do stran a pohazovat hlavou. Bára chtěla taky poklusávat, ale já ji nepustila -> byla naštvaná. Nort klusal vážně na místě, tak jsem šla vedle něho, ale Bára se rozklusala, Nort hodil zadkem do strany a začali se oba vztekat, když jsme je nepustili. Byli vyhecovaný, protože Áda vepředu blbla.

Kopec jsme šly za neustále poklusávajím Nortem a Barča už byla taky napružená. Naštěstí z kopce už jsme šly za Čamikem, který byl v pohodě. Barča se rázem uklidnila a šla na volný otěži úplně v klidu.

Dole jsme to otočili a chtěli jít k Dubu znovu, jenže Áda hodně blba, Kess byla vyhecovaná, Nort kozloval a Vanda zklusávala kopec dolu. Nebýt klidného Čama, byla bych s Bárou mezi nimy. Takhle jsme naštěstí patřily k trojce, která držela v klidu pohromadě a čekaly jsme, až se k nám ti rošťáci přidají.

Barča v zimě :-) foto Anatas

Kopec nahoru byl vcelku zajímaví: Ostatní pořád blbi, ale já byla ráda, že se Barča soustředí na mě a na klidného Čama. Vcelku se to smekalo, tak jsem měla strach, abychom nespadly, ale myslím, že zrovna tohle Barča ani neřešila- v klidu to vyšla i sešla. Kopeček dolu nám i Áda ukázala, že se to nesmeká - kopec totiž zecválala a ještě vyhazovala. Nort jí v klusu s Vandou následovali. Ano- byli hodně nastátí a nabušení :)

Cesta domů byla většinou dobrá- až na to, že u tábora se Nort rozběhl, Vanda skoro vběhla do příkopa a Kess skoro neubrzdila před zmrzlou cestou.

Ve stáji jsem Barče dala odpocku, trochu granulí a jablek a namazala kopýtka. Čamik, Nort a Áda se šli ještě proběhnout do výběhu, tak jsem stihla i Vandičce dát něco na zub a namazat kopyta. Pak jsme je odvedly a jely domů ;)

Dnešní den patřil po půl roce Barunce.. Foto by Anatas

Díky Baru za parádní den :*

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Zuzka Zuzka | Web | 19. february 2013 at 7:40 | React

WoW máš vážně nádherné fotky 8) A závidím ti tvůj klid v sedle x)

2 Kristy Kristy | Web | 19. february 2013 at 18:35 | React

[1]: Díky :) Barča potom byla už jako beránek, takže bych se stresovala zbytečně ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement