Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Víkend a sto změn - část II.

13. december 2012 at 19:24 | Kristy |  Den za dnem

Je těžký se na to koukat a těžší s tím žít :Oo

Vandička na jaře 2012. Foto by autor

Neděle. Jako každý tento ukončovací den týdnu přijely smradi. Ale já jednou nečekala ve stáji a neodpočítávala vteřiny, až přijedou, ale byla jsem byla pověřena, abych vzala Nortíka :)Hned co jsme dorazily na DJ zaslechly jsme traktor, dávaly se senáže. Pomohly jsme a pak se vrhly na boxy. Za chvíli nám přišli pomoci ostatní a proto jsme, asi o půl druhý, mohly jít pro koníky. Vandičce jsem dala mrkev a zašeptala do ouška, že se moc omlouvám a šla za ryzáčkem.

Nortík :) fotka z alba majitelky Nortíka - Marti P.

Po vyčištění, nasedlání a nauždění jsme mohli vyrazit. Našemi parťáky se staly zase Eli na Kessce. Cesta vedla přes první hráz, po louce, kterou jsme obešli až k lesu a po cca patnácti minutách naklusaly. Povídaly si, chválily koníky a užívaly si, že máme život, jaký máme. Po klusu jsme uviděli ostatní koně, kteří vyrazili dřív. Vandička klusala vedle Kylie a nebudu vůbec přehánět, když řeknu, že si dělala to, co chtěla. No, taky nebyla dlouho venku a hlavně: je to prostě Vandička :) přece nebude poslouchat, ne? :D A ještě jedna upřímnost: Ne, že by mě to vadilo!

Jako včera jsme vycházeli "padací" hráz a Nortík znovu dělal kozlíky. Kdybych šla na něj poprvý a nezažila ho včera, tak zase žuchnu. Ale udržela jsem se a mohli jsme další tři minuty klusat. Vyklusali jsme kopeček k Dubu, Nortík se pokoušel o cval, ale neuspěl a po pár minutách naposledy naklusat, pak jen lehký venkovní trénink hlavičky na kolmici a pochvala. Díky Norte za úžasnou vyjížďku!

Jízdárna DJ. Foto archiv Marti P.

Ve stáji jsem se o něj řádně postarala: Dostal odpocku, svačinku a s pomocí Elči jsem se mu postarala o jeho hnilobu kopýtek. Potom ještě mrkvička a hurá ven.

Venku jsem ve výběhu našla Vandi s odpockou. Popadla jsem ji a táhla do stáje, moc se jí už nechtělo. Pod dekou byla suchá, tak jsem ji jen vyčistila, počkala na Leonu a po "návodu" dala svoji první injekci:D radost nemalá:D Vandička jako socha stála a vůbec nechápala, pročpak asi potom dostala tolik dobrot? :) Jo, taky dostala svačinku, aby ji to nebylo líto, namazala jsem otlaky, boule a už nás čekal výběh.

Jsi moje všechno! Víš to? Foto autor

Kristy
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement