Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Tajuplně ideální miláček - TIM ♥

27. december 2012 at 19:31 | Kristy |  Den za dnem
Když jsem se to 18. prosince dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit.. To není možný! Přece mě neopustíš, že ne? Že to není pravda? Prosím!

Tim :** foto autorKdyž jsem šla 1. dubna 2010, přesně na Apríla s kamarádkou pro křečky, nemohla jsem tušit, že se z toho mého stane nezapomenutelný kamarád. V teráriu bylo křečíků doopravdy hodně, jen jeden šedý a ostatní byli bílí. Kamarádka si zamluvila šedého, ale přesto jsem ho chtěla taky. Před převzetím křečíků ještě proběhla malá diskuze, kdo si vlastně onoho šedého vezme. Nakonec jsem povolila a ustoupila. Kamarádka si ho tedy vzala a já "nějakého" bílého. O pár dnů později jsem se dozvěděla že šedý křečík umřel. Ještě před odchodem jsem se zeptala majitelky křečíků, ať mi řekne nějaké písmenko. Řekla Té. A já svého malého přítele pojmenovala Tim ♥.


Tim a já :** léto 2011 fotka od ségry

Tim byl malý, bílý džungarák a svůj domeček měl většinu svého mládí v kuchyni, nebo v koupelně. Když byla zima, hřál se v kuchyni a měl bříško plné, protože dostával plno mňamek z ledničky, která nebyla až tak daleko. Léta trávil v koupelně, protože tam byl příjemný chládek. Ne vždy měl na růžích ustláno, parkrát už hrozilo, že ho mamka vyhodí z baráku, protože jsme měli problém najít kvalitní piliny, které vydrží alespoň týden nepáchnout po celém domě.

Ne, nebyla jsem ideální majitel, bylo takových pár okamžiků, kdy jsem přemýšlela, že ho pro jeho dobro někomu dám. Litovala jsem ho. Žila jsem koňmi, byla s nimy pořád. Hlavně v létě 2011 jsem byla doma jen pár dnů, mezitím spíše přežíval. Sice se o něj staral taťka, ale tak staral/ nestaral..

Timoušek v botě :) léto 2011, foto autor

Byl to jedinečný křečík. V podstatě jsem ho nikdy neochočila, ale nikdy mě nekousl. Jenže po létě 2011 se vše otočilo a troufám si říct, že začal žít, jako každý správný domací mazlíček.

Začalo to tak, že se přestěhoval ke mě do pokoje a každý den začal dostávat něco šťavnatého: zeleninu, ovoce. Od té doby se nestalo, že by snad měl málo vody, nebo neměl v kleci dostatek vitamínu.

Do léta 2012 se těšil skvělému zdraví a já ho vážně milovala. Nedokázala si představit, že budu bez něj. Ne, nedokázala! Jenže v létě začal hubnout, drasticky. Z kulatého miláčka se stala prokřadlá kostřička, ale všichni mě tvrdili, že za to může stáří. Ano, však jsem si spočítala, že už je tu podle tabulek dýl. Křečík džungarský se dožívá průměrně 1-2, málokdy 3 let, a vyjímečně 4. Jemu v létě byly dva a půl.

S postupen času jsem zjistila, že přestává jíst. S mamkou jsme odvodily, že mu asi vypadaly zoubky. Každý den od té doby měl v kleci jogurt, aby se dokázal najíst. Jeho nejoblíbenější tyčky ležely ladem. Nedokázal je ukousnout.

Pamatuji, že mě v té době přepadávaly záchvaty smutku. Brečela jsem, a to ještě žil! Když jsem si ho prohlédla lépe, viděla jsem, že má špatné zadní tlapičky. Tahal je za sebou a já ležela v depkách ještě víc. I když, pak jsem se rozhodla zabojovat..

.. koupila jsem mu práškový vitamíny a každý den je míchala do jogurtu. První týden- deset dnů výrazně pomohly. Po té doby se u Tima začaly projevovat příznaky slepoty. Avšak, každý den mizely plné dávky zeleniny a ovoce, co dostával. Měla jsem smíšené pocity.

Když jsem zjistila, že mu vypadaly všechny chlupy na bocích a bříšku, přinesla jsem si od Vandičky mastičky a mazala mu holá místa mastičkami, aby ještě nenastydl. Snažili jsme se do posledního okamžiku..


Bílý štěstí ♥ foto autor

Od prosince jsem se začala modlit. Nejsem věřící a někdy se dokonce směju sestře, že dochází do kostela a přesto, jsem se za něj modlila. Modlila se, aby žil, aby neodcházel.

17. prosince jsem tušila, že je zle. Dostal svoje nejoblíbenější žrádlo a já usínala tu noc v slzách.

O den později se stalo to, proti čemu jsem bojovala od léta. Můj milovaný Tim odešel.

Plno slz, nevěřícných vrtění hlavou a depresí. Od té chvíle, kdykoli jdu kolem, teď už prázdné, klece, dívám se dovnitř a doufám, že spatřím korálkové černé oči a rychlé tělíčko. Dokonce jsem ho tam pár dnů po jeho smrti viděla.. Nebo spíš chtěla vidět a proto viděla..

Den po jeho smrti jsem ho pohřbila a na zeď napsala: Tajuplně ideální miláček ♥. Protože to byl on a tato tři slova ho dokonale vystihují! :*

♥ Navždy v mém srdci, Time ! ♥

Kristy


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Gabča Gabča | 9. march 2013 at 19:08 | React

Úžasný :') !!!

2 Laura Laura | 9. march 2013 at 19:09 | React

Chudáček, ale máš to krásně napsaný ! :)

3 Kristy Kristy | Web | 9. march 2013 at 20:37 | React

[1]:[2]: Díky, je to napsaný od srdce :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement