Zanechávám za sebou stopy, stačí hledat.

Křižovatka života. Kam teď?

8. december 2012 at 10:41 | Kristy |  A teď vážně
Každý projde obdobím, kdy se bude rozhodovat, kam dál. Já stojím před tím rozhodnutím teď. Přemýšlím, vlastně čekám, až budu moci se rozhodnout. Čekám, až uvidím na internetu, že mi přijali na mou vysněnou školu:) Musím doufat!

http://www.barevnydum.cz/projects/tisk/290

Ale co když se mi líbí dvě školy? Prostě jen čekat, kam se dostanu a uvidím, asi?

http://www.zsbouzov.cz/obory.htmlOno se to řekne, dělej co tě baví. Od 5té třídy vím, kam chcí jít dál. Na veterinární školu! Tehdy mi nikdo nevěřil, možná jsem díky tomu nevěřila ani já. Šel čas a já si říkala, že bych třeba mohla být učitelkou a učit třeba příraz? však miluju přírodu a zvířata! Ale nesnáším děti (hihi, jako učitelka, docela fajn:)) a musela bych je zabít! Nebo třeba psát články do zvířecích časáků? Články píšu od šestý třídy do zpravodaje a baví mě to. Ale nakonec sešlo i z toho, byla jsem zoufalá! A pak jsem našla starý deník, kde jsem si zapsala, že vím kam půjdu. Chytla jsem se starého nápadu a jdu si za svým dětským Snem!

Já ( 11) se Sisi ( 1). Hoodně dávno! Fotka asi od mamky nebo ségry

Ten nápad u mě uzrál, když jsem začala chodit ke koním. Ale pak z toho byl trenér, žokej, ošetřovatel.. Jenže pak musela Sisi na operaci. Další myšlenky se upíraly k tomu, že jednou budou taky takhle pomáhat zvířatům. Ale pak jsem na ty myšlenky zapomněla a uzrály ve mě až tehdy, kdy se život rozhodl mi dát lekci. Nejhorší lekci, kterou mohl udělat. Prověřit, zda chci žít. Ale já po době se slzami v očích přikývla, přesto šeptala jeho jméno. Vrať se!

Potrestána samotou.. Ještě ŠŤASTNÁ! foto autor

A tehdy si těžce rozhodla a za svým Snem si taky těžce jdu. Od svých spolužáků někdy chytám úšklebky, kdy se přiznávám k nekonečnému učení. Možná je móda se neučit, kašlat na školu a všem dokazovat, jak je mi to jedno, ale..? Děláte to pro sebe! Uvědomte si to, sakra! Vy skončíte dole, ne my. Kašlete na školu? Kašlete na život. Žijete okamžikem? Učení je na nic? Pak si nestěžujte. Já jsem se rozhodla, že můj Sen nebude další nedosažitelný, ale že za rok si budu nosit bílý plášť a budu hrdá na to, co dělám. Pomáhám zvířatům.

Avšak, abych se vrátila k zadání: Navštívila jsem dvě školy. Ta jedna je vysněná a věřím, že má navrch. Kdyby mě vzali na obě, tak jdu na ní. Přesto vím, že obě školy mají své + i -, proto Vám představím obě.


http://www.stredniskoly.cz/skola/600011801.html

21.12. jsem navštívila veterinární školu Hradec Králové. Oproti Lanškrounu, který jsem navštívila s kamarádkou v září, jsem nebyla spokojena s prohlídkou, ale tak to končilo. Škola, vybavení, prostředí.. Ano! To je přesně to, po čem toužím! Odjížděla jsem s pocitem, že vím, která škola bude v lístku napsána jako první. Taky jsem doma hned popadla učebnici přírodopisu a chemie a začala se učit. Je to už skoro půl měsíce a vím, že jsem na dobré cestě.

http://www.firmy.cz/detail/2691714-vyssi-odborna-skola-ekonomicka-a-zdravotnicka-a-stredni-skola-boskovice-boskovice.html

Včera, 7.12. jsme se byli kouknout až v Boskovicích. Také na veterině, sice je daleko, ale zaujala mě tím, že se tam snad! pro průměry 1,8 nedělají přijímačky. Jenže nikdo to do 1.1. neřekne na 100%, tak jen sedím a doufám, že už jsem jednou nohou v teple :)

Abych řekla něco ke škole, zaujal mě blízký jezdecký klub s možností ZZJ, s kterým škola spolupracuje. Další + oproti Hradci je v tom, že jejich škola má ve volitelných předmětech "Chov koní". Měli tam lepší prohlídku, ukázali nám toho sice méně, ale zase toho více víme :) Viděli jsme i intr, který se mě vážně líbí, už kvůli blízkosti školy, nebo i jemu samotnému. Hned vedle knihovna, poblíž koně. Joj, to je fajn:)
x
Mají málo latiny, skoro žádný pitvání, oproti Hradci. Ještě ke všemu hrozí, že přijímačky budou a to z M, ČJ a všeobecek. Češtinu bych si myslim i dala, OSP nevim, ale M? Ne, to asi ne.

Každopádně, do Lanškrouna nechci, Hradec dám na 100% a druhou přihláškou asi budou Boskovice. Stejně o své vysněné škole, profesi i dalším životě vím, tak mi jen držte palce, ať se všechno stihnu našrotit a po přijímačkách tu budou smějící se smajlíci :-)
Díky ;)
Kristy
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama